REKLAMA

Związkowcy chcą pilnego spotkania z ministrem energii w obecności zarządu KW

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 12 lutego 2016 10:48
 Związkowcy chcą pilnego spotkania z ministrem energii w obecności zarządu KW Związkowcy domagają się przyjęcia ścieżki wynagrodzeń na rok 2016 na poziomie roku 2015 (Fot.: PTWP/Andrzej Wawok)

W piątek, 12 lutego, obradowały związki z Kompanii Węglowej. Efektem obrad jest postulat skierowany do zarządu spółki. Związkowcy domagają się przyjęcia ścieżki wynagrodzeń na rok 2016 na poziomie roku 2015. Domagają się także pilnego spotkania z ministrem energii.

Związkowcy wskazują, że ich postulat wiąże się z przyjęciem średnich wynagrodzeń dla Kompanii Węglowej i jej poszczególnych kopalń na poziomie roku 2015. Ten postulat kompanijne związki kierują w piątek 12 lutego do zarządu KW.

- Ponadto będzie wystąpienie do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, żeby spotkał się ze związkami działającymi w Kompanii Węglowej i przedstawił koncepcję powstania Nowej Kompanii Węglowej, czyli Polskiej Grupy Górniczej w obecności zarządu spółki - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80. - Widzimy bowiem niespójność w tym, co twierdzi resort energii, a tym, co mówi zarząd Kompanii. Interesuje nas też to, na ile koncepcje przedstawiane w ostatnich dniach przez zarząd Kompanii Węglowej, między innymi w zakresie polityki płacowej, są wspierane przez rząd - podkreśla Bogusław Ziętek.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA