REKLAMA

Związkowcy chcą spotkania z premier. Radziwiłł ocenia, że spotkanie było dobre

  • Autor: PAP/JS
  • 27 września 2016 19:59
Związkowcy chcą spotkania z premier. Radziwiłł ocenia, że spotkanie było dobre Minister zdrowia powiedział, że dwa podstawowe problemy zgłaszane przez związkowców "to wzrost nakładów na ochronę zdrowia i wyższe wynagrodzenia".(fot. twitter.com)

• Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ocenił, że jego spotkanie z przedstawicielami Porozumienia Zawodów Medycznych było dobre, obie strony wymieniły poglądy na szereg problemów.
• Związkowcy po wyjściu z rozmów nie kryli zawodu, chcą spotkania z premier Beatą Szydło.

Rozmowy rozpoczęły się ok. godziny 16. Po ich zakończeniu minister zdrowia powiedział, że dwa podstawowe problemy zgłaszane przez związkowców "to wzrost nakładów na ochronę zdrowia i wyższe wynagrodzenia".

- Myślę, że odpowiedź z naszej strony jest przynajmniej w części wychodząca naprzeciw tym oczekiwaniom. Rząd bardzo poważnie traktuje potrzeby służby zdrowia - powiedział.

Przypomniał, że od 2018 r. planowany jest systematyczny wzrost nakładów na służbę zdrowia. Ocenił, że postulat związkowców, by natychmiast zwiększać nakłady do 6,8 proc. PKB "jest zupełnie nierealny".

Zapewnił, że również oczekiwania dotyczące wynagrodzeń "będą spełniane w sposób systematyczny". Wskazał, że należy skoncentrować się na tych pracownikach ochrony zdrowia, którzy zarabiają "niegodnie mało".

Z kolei wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Jarosław Biliński po wyjściu ze spotkania powiedział, że uczestniczący w nich pracownicy zawodów medycznych są "zawiedzeni". Powiedział, że minister nie przedstawił związkowcom nowych propozycji. W jego ocenie Radziwiłł nie spełnia przedwyborczych postulatów. "PZM zaapelowało o spotkanie z premier Beatą Szydło. Tylko pani premier może zmienić coś w naszym medycznym bycie" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Lime 2016-09-27 22:58:16
    Jasne. Publiczna opieka zdrowotna zdechnie, a 500+ zostanie. Liczą się głosy. A głos żula spod pośredniaka równy jest głosowi mądrego obywatela.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA