REKLAMA

Związkowcy: Minister "nic nie mogę Radziwiłł" powinien podać się do dymisji

  • Autor: PAP/AT
  • 04 lipca 2017 12:32
Związkowcy: Minister "nic nie mogę Radziwiłł" powinien podać się do dymisji Obecny minister niestety powinien się podać do dymisji, to by było honorowe rozwiązanie - powiedziała Maria Ochman (Fot. PTWP)

Solidarność zawiesza udział w dialogu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem - poinformowała we wtorek przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia "NSZZ" Solidarność Maria Ochman. Argumentowała, że minister nie realizuje swoich zapowiedzi.

"Solidarność zawiesza udział w dialogu z ministrem Radziwiłłem (...). To rezultat tego, że pan minister nie realizuje żadnych postulatów strony społecznej, odnosi klęski na każdym froncie" - powiedziała Ochman.

Wskazywała m.in. że w budżecie na przyszły rok nie przewidziano zapowiadanego wzrostu finansowania ochrony zdrowia, co - jak oceniła - "pokazuje, że minister nie potrafi zadbać właściwie o konstytucyjne zadania, które ma powierzone".

"To jest minister nic nie mogę Radziwiłł (...). Obecny minister niestety powinien się podać do dymisji, to by było honorowe rozwiązanie i tego nie tylko od ministra, ale i od człowieka honoru, arystokraty, bym również wymagała" - dodała Ochman.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • kros44 2017-07-04 21:37:14
    Służba zdrowia dla I sortu,na pewno kasy nie braknie!
  • qwert 2017-07-04 17:23:28
    Też mi arystokrata! Chyba idąc wzorem radziwiłła "panie kochanku" też należy do jakiejś prorosyjskiej konfederacji? A jeśli arystokrata to ma w du.... motłoch!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA