REKLAMA

Związkowcy z JSW piszą do premier Szydło: Nie akceptujemy działań wobec Krupińskiego

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 22 sierpnia 2016 11:39
Związkowcy z JSW piszą do premier Szydło: Nie akceptujemy działań wobec Krupińskiego Związkowcy z JSW odnieśli się w liście do premier do spotkania z 9 sierpnia 2016 roku, w trakcie którego przekazano treść uchwały zarządu JSW SA dotyczącej przekazania kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń do 31 stycznia 2017 roku (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej w piśmie do premier Beaty Szydło podkreślają, że nie akceptują działań obecnego zarządu spółki dotyczących kopalni Krupiński.

Przypominają, że zgodnie z zapewnieniami PiS powodem likwidacji kopalni jest wyczerpanie złoża lub bardzo trudne warunki górniczo-geologiczne.

Związkowcy z JSW odnieśli się w liście do premier do spotkania z 9 sierpnia 2016 roku, w trakcie którego przekazano treść uchwały zarządu JSW SA dotyczącej przekazania kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń do 31 stycznia 2017 roku.

W piśmie do premier związkowcy napisali: „jako organizacje związkowe w dalszym ciągu podtrzymujemy stanowisko braku akceptacji działań obecnego zarządu dotyczących KWK Krupiński.

Przypominamy, że zgodnie z zapewnieniami PiS powodem likwidacji kopalni jest wyczerpanie złoża lub bardzo trudne warunki górniczo-geologiczne, które zagrażają pracującej załodze. Żadna z tych przesłanek nie została spełniona.

Rząd PiS gwarantował nam wprowadzanie takich rozwiązań (program dla górnictwa), które pozwolą kopalniom przetrwać trudny okres zapaści na rynkach węgla. Chcemy przypomnieć że niewłaściwe decyzje poprzedniego zarządu i nietrafione inwestycje w partię Zgoń doprowadziły do dzisiejszej sytuacji kopalni. Strona społeczna wielokrotnie przypominała, że ta kopalnia została wybudowana z celu wydobycia węgla koksowego lecz poszczególne ekipy rządzące ciągle nie miały pieniędzy na docelowe inwestycje.

Nie dość, że zarząd podjął bez konsultacji ze stroną społeczną decyzję o przekazaniu KWK Krupiński do SRK, to z naszych informacji i przekazu słownego P. prezesa J. Pawlinów chce się dopuścić poważnych niegospodarności na mieniu JSW SA, co nie jest nowym działaniem dla tej firmy. Planuje :

- zakończenie biegu ściany B15 w pokładzie 348 przed wyczerpaniem technicznym określanym w harmonogramie na kwiecień 2017r,

- zakończenie biegu ściany N10 w pokładzie 330/2 przed wyczerpaniem technicznym określanym w harmonogramie na styczeń 2017r,

- przerwanie prac związanych z uruchomieniem w wrześniu ściany Z-3w pokładzie 327/3 i planowanym zakończeniem eksploatacji na sierpień 2017r. Warto nadmienić, że sprzęt już został tam zainstalowany, a JSW wydała do tej pory na tą inwestycję 5 min złotych.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • daro 2016-09-04 12:05:26
    RZĄD POWINIEN ZLIKWIDOWAĆ USTAWĘ NAKAZUJĄCĄ ODRABIANIE WOJSKA I CHOROBOWEGO, PROBLEM GÓRNICTWA SAM BY SIĘ ROZWIĄZAŁ. Z KRUPIŃSKIEGO I NIE TYLKO ODESZŁOBY TYLE LUDZI ŻE KOPALNIE SAME BY SIĘ POZAMYKAŁY BO NIE MIAŁBY KTO NA NICH TYRAĆ. PRZECA NA DOLE NIE BĘDĄ ROBIĆ ZWIĄZKOWCY, DOZÓR CZY ADMINISTRACJA. SPOSÓB PROSTY I OCZYWISTY. I OMINĄŁBY PROBLEMY ZE ZWIĄZKAMI.
  • observator 2016-08-22 20:08:15
    Markowski dopiął swego i już zaciera ręce. Nie zdążył za rządów poprzedniej ekipy to znalazł "baranów" łasych na kasę w obecnej! Silesian Coal --- kapitał zakładowy 100 000 zł!!! I taki twór chce rządzić rynkiem węgla w Polsce!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA