REKLAMA

Zwierzchnicy Kościołów: Kryzys migracyjny to także wyzwanie dla Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 30 czerwca 2016 11:18
Zwierzchnicy Kościołów: Kryzys migracyjny to także wyzwanie dla Polski Według zwierzchników pomoc to modlitwa o pokój, mediacje, apele do rządzących i gościnność (Fot. : www.madryt.msz.gov.pl)

• Narody Europy i Kościoły stoją przed ogromnym wyzwaniem, którym jest kryzys migracyjny.
• Przed tym wyzwaniem stanęła także Polska - napisali we wspólnym przesłaniu zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Polsce.

Wskazali, że pomoc to modlitwa o pokój, mediacje, apele do rządzących i gościnność.

Przesłanie ws. uchodźców prezydium Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej zostało podpisane w czwartek w Warszawie. "Wzywamy wiernych naszych Kościołów, aby trwali w modlitwie i świadczyli pomoc potrzebującym. Nie ustawajmy w dążeniu do przezwyciężenia zaistniałego kryzysu" - napisali.

Hierarchowie podkreślili, że chrześcijanie powinni dążyć do współpracy z odpowiednimi organami władzy państwowej i organizacji społecznych. "Tylko szeroko zakrojona akcja humanitarna i uwzględnienie politycznych i ekonomicznych przyczyn istniejących trudności może doprowadzić do rzeczywistej poprawy sytuacji" - czytamy w przesłaniu.

Czytaj też: Zamach na Kaczyńskiego? Były trzy - mówi w biografii lider PiS

W ich ocenie "obecna sytuacja wystawiła na próbę koncepcję współpracy państw w ramach Unii Europejskiej". "Dała się zauważyć polaryzacja stanowisk w kwestii skutecznych sposobów radzenia sobie z tym kryzysem. Przed tym wyzwaniem stanęła także Polska" - napisali zwierzchnicy Kościołów.

W Polskiej Radzie Ekumenicznej zrzeszeni są: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Reformowany, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Polskokatolicki, Kościół Starokatolicki Mariawitów, Kościół Prawosławny oraz przez przewodniczącego KEP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA