REKLAMA

10 grudnia poznamy nowych członków KRS i KRP

  • Autor: AS
  • 06 grudnia 2015 14:50
10 grudnia poznamy nowych członków KRS i KRP (fot. Krzysztof Belczyński/Flickr.com)

10 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 rozpocznie się 4. posiedzenie Senatu. Izba tego dnia wybierze spośród senatorów dwóch członków Krajowej Rady Prokuratury i dwóch członków Krajowej Rady Sądownictwa - poinformowano na stronie Senatu.

Senatorowie do Krajowej Rady Prokuratury (KRP) wybierani są na okres trwania kadencji Senatu; mandat wygasa w przypadku wygaśnięcia mandatu senatora, a w razie upływu kadencji Senatu mandat wygasa wraz z wyborem członków KRP przez Senat następnej kadencji.

W terminie wyznaczonym przez marszałka Senatu  - do 30 listopada br. wpłynęły wnioski w sprawie wyboru następujących kandydatów do KRP: senatora Marka Pęka, senatora Aleksandra Szweda.

Do tej pory z ramienia Senatu w Krajowej Radzie Prokuratury zasiadali Zbigniew Meres i Sławomir Preiss, którzy zostali wybrani 21 grudnia 2011 r.

Podobnie jak do KRP, do Krajowej Rady Sądownictwa (KRS) senatorowie wybierani są na czas trwania kadencji Senatu,  mandat wygasa w przypadku wygaśnięcia mandatu senatora.

W wyznaczonym przez marszałka Senatu terminie wpłynęły wnioski w sprawie wyboru do KRS następujących kandydatów: senatora Bohdana Paszkowskiego, senatora Rafała Ambrozika.

W KRS do tej pory Senat reprezentowali Grażyna Sztark i Piotr Zientarski. Zostali oni wybrani przez Izbę 21 grudnia 2011 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA