REKLAMA

10 kwietnia obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 31 marca 2017 15:36
10 kwietnia obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. (fot.wikipedia.org/Masti)

W ramach obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia przed Pałacem Prezydenckim zaplanowano m.in. wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Odbędzie się Marsz Pamięci.

Uroczystości 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie rozpoczną się od mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Kościele seminaryjnym - wynika z programu zamieszczonego na stronie internetowej PiS.

O godz. 8.41 odbędzie się apel pamięci przed Pałacem Prezydenckim. Przywołane zostaną nazwiska wszystkich, którzy zginęli w katastrofie.

Po południowej modlitwie Anioł Pański zaplanowano koncerty, wyświetlane będą filmy.

O godz. 16.30 przed Pałacem Prezydenckim zaplanowano wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy - poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Wieczorem o godz. 19 w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona msza św. Po niej spod Bazyliki pod Pałac Prezydencki przejdzie Marsz Pamięci.

O godz. 21 przed Pałacem Prezydenckim, po apelu pamięci, wystąpi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA