REKLAMA

100 dni rządu: podsumowanie resortu pracy

  • Autor: PulsHR
  • 26 lutego 2016 10:36
100 dni rządu: podsumowanie resortu pracy Konieczność potwierdzania pracownikowi na piśmie podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy o pracę – to zmiana w Kodeksie pracy zaproponowana przez MRPiPS. (Fot. MRPiPS)

Program Rodzina 500 plus, minimalna stawka godzinowa 12 zł dla umów zleceń oraz umów o świadczenie usług, nowelizacja kodeksu pracy – to najważniejsze zadania, nad którymi w ciągu pierwszych 100 dni pracowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Rodzina jest w centrum uwagi rządu, a Rodzina 500 plus, to jego flagowy program. To dla mnie ogromy sukces i radość, że od 1 kwietnia rodziny będą mogły korzystać ze wsparcia finansowego. Skupiamy się także na innych obszarach pomocy rodzinie. Godna praca i pomoc osobom najbardziej potrzebującym są kolejnymi elementami, nad którymi pracujemy. To działania, które są pierwszym krokiem budowania spójnego programu prorodzinnego  – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Inwestycja w przyszłość Polski

17 lutego Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci.

Program Rodzina 500 plus, to 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko przy spełnieniu kryterium 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego. To 6000 zł netto rocznego wsparcia na dziecko. Program rusza 1 kwietnia br.

Likwidacja syndromu tzw. pierwszej dniówki

Osoby pracujące do tej pory bez pisemnej umowy o pracę ani bez pisemnego potwierdzenia podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy będą pracować legalnie.

Konieczność potwierdzania pracownikowi na piśmie podstawowych ustaleń związanych z zawarciem umowy o pracę – to zmiana w Kodeksie pracy zaproponowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

25 lutego ustawa była przedmiotem posiedzenia Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Cały artykuł w PulsieHR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA