REKLAMA

100 dni rządu: Schetyna nie zazdrości Beacie Szydło roli premiera

  • Autor: GP
  • 26 lutego 2016 08:10
100 dni rządu: Schetyna nie zazdrości Beacie Szydło roli premiera Lider PO ocenił rządy Beaty Szydło. (fot.:schetyna.pl)

• Grzegorz Schetyna stwierdził w piątek (26 lutego), że realizacja obietnic PiS, której od Beaty Szydło oczekuje Jarosław Kaczyński, jest nierealna.
• Polityk stwierdził, że to właśnie Jarosław Kaczyński jest winny konfliktowi z opozycją. 
• Lider PO mówił o przyszłej roli Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego w partii.

W piątkowy poranek (26 lutego) lider PO, Grzegorz Schetyna był gościem politycznej rozmowy w TVN 24. Były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu komentował 100 dni rządu Beaty Szydło. Schetyna mówił o nierealnych, w jego ocenie, obietnicach PiS i próbie ich realizacji przez premier. Polityk komentował, że przy wszystkich staraniach rządu plan PiS jest nierealny.

- Beata Szydło daje radę i jeszcze to wszystko ogarnia - mówił Schetyna. - Usiłuje wpisywać się w szaleństwo wyborczej obietnicy PiS-owskiej. Z planu, który nie może być zrealizowany, próbuje wyłuskać jakieś rzeczy- dodał.

Przeczytaj: PO chce komisji śledczej w sprawie inwigilacji dziennikarzy

Polityk zaznaczył, że mimo swojej niezgody z polityką rządu, nie czuje radości z roli jaką Beata Szydło zmuszona jest pełnić. - Premier polskiego rządu to zawsze brzmi dumnie i pokazuje wielkie wymagania, które lokujemy w tym stanowisku - mówił Schetyna o funkcji szefa rządu.

W swojej ocenie sytuacji politycznej w Polsce, lider PO konkludował, że winę za sytuację ponosi Jarosław Kaczyński, który "zbudował super urząd na czele państwa i buduje wbrew opozycji," korzystając z metody siły, a nie dialogu.

Schetyna stwierdził też, że zapowiadane zmiany w kierownictwie PO będą zmierzały w stronę włączenia do zarządu partii Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego. Polityk wiąże z tymi politykami nadzieje na nowe otwarcie dla partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA