REKLAMA

100 mln zł rządowego wsparcia dla Centrum Zdrowia Dziecka

  • Autor: em
  • 21 grudnia 2015 15:21
100 mln zł rządowego wsparcia dla Centrum Zdrowia Dziecka Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa (fot. msp.gov.pl)

Jak podał resort skarbu, minister Dawid Jackiewicz podpisał umowę, na mocy której Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie (IPCZD) otrzyma 100 mln zł wsparcia niebędącego pomocą publiczną z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców.

Środki pieniężne zostaną przeznaczone przede wszystkim na restrukturyzację zadłużenia, którego skala mogłaby zagrozić sprawnemu funkcjonowaniu Instytutu. Wsparcie będzie stanowiło również wkład w realizację projektów infrastrukturalnych w zakresie modernizacji pozwalających w przyszłości na obniżenie kosztów jego działalności.

- Dzięki wsparciu skarbu państwa Instytut zrealizuje plan naprawczy, niezbędny do kontynuowania działalności medycznej. Zależało nam, by umowę sfinalizować jeszcze w tym roku, by mali pacjenci i ich rodzice mieli pewność, że ważne i symboliczne miejsce na medycznej mapie kraju będzie dalej istniało - powiedział minister Dawid Jackiewicz.

Pomoc dla IPCZD jest elementem działań ministra skarbu państwa w zakresie pomocy dla instytutów medycznych. Instytut jest jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. IPCZD realizuje świadczenia zdrowotne dla dzieci i młodzieży z zakresu lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego oraz rehabilitacji.

IPCZD od dwóch lat prowadzi program restrukturyzacyjny; w 2012 r. placówka ta miała ok. 200 mln zł długów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA