REKLAMA

11 listopada: Marsz Niepodległości, demonstracja KOD i marsz antyfaszystowski w święto Niepodległości

  • Autor: PAP/AT
  • 08 listopada 2016 06:40
11 listopada: Marsz Niepodległości, demonstracja KOD i marsz antyfaszystowski w święto Niepodległości (fot. facebook.com/Niepodleglosci.Marsz)

11 listopada, jak co roku tysiące ludzi wyjdzie na ulice miast w całym kraju, aby uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Tego dnia ulicami Warszawy przejdą trzy duże marsze.

Te największe marsze w stolicy to: Marsz Niepodległości, demonstracja organizowana przez KOD oraz marsz antyfaszystowski przygotowany przez środowiska lewicowe i anarchistyczne - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Manifestacji w Warszawie będzie jednak znacznie więcej, rekordowo dużo.

"Na razie mamy zgłoszonych siedemnaście manifestacji. Wszyscy organizatorzy zgłosili swoje zgromadzenia, deklarowali, że będą to zgromadzenia pokojowe" - powiedziała "Codziennej" Magdalena Łań z wydziału prasowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Dodała, że trasy dużych zgromadzeń nie krzyżują się ani się ze sobą "nie stykają" - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Policja i służby porządkowe już od kilku dni szykują się do przyjęcia manifestantów w stolicy.

"Łącznie około 7 tysięcy policjantów będzie uczestniczyło w obchodach 11 listopada na terenie Warszawy" - poinformował "Codzienną" asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA