REKLAMA

11 marca pierwsza Rada Krajowa Nowoczesnej

 • Autor: PAP/GP
 • 10 marca 2016 18:59
11 marca pierwsza Rada Krajowa Nowoczesnej Sekretarz klubu Nowoczesnej Monika Rosa powiedziała, że podczas drugiej, zamkniętej części Rady Krajowej przedstawiciele Nowoczesnej skupią się na przyjęciu uchwał dotyczących Trybunału Konstytucyjnego. (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

W piątek (11 marca) w Warszawie odbędzie się po raz pierwszy Rada Krajowa Nowoczesnej. Podczas spotkania przyjęta ma zostać uchwała partii dotycząca wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. noweli ustawy o TK, a także decyzja o uzupełnieniu składu zarządu ugrupowania.

Sekretarz generalny i poseł Nowoczesnej Adam Szłapka powiedział, że ugrupowanie zakończyło już proces budowania struktur regionalnych. "Mamy już struktury w każdym z województw; mamy ponad 3 tys. członków, 150 kół i to jest pierwszy moment, po wybraniu ostatniego regionalnego zarządu, kiedy zgodnie z naszym statutem może się odbyć Rada Krajowa" - zaznaczył Szłapka.

Jak dodał, podczas pierwszej, otwartej dla mediów części spotkania zaplanowane są wystąpienia posłów Nowoczesnej; głos ma zabrać m.in. szef partii Ryszard Petru i rzeczniczka ugrupowania Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Sekretarz klubu Nowoczesnej Monika Rosa powiedziała, że podczas drugiej, zamkniętej części Rady Krajowej przedstawiciele Nowoczesnej skupią się "na przyjęciu uchwał dotyczących Trybunału Konstytucyjnego i opublikowania przez rząd Beaty Szydło wyroku TK". "To obecnie najważniejsza sprawa" - podkreśliła.

W środę Trybunał Konstytucyjny w 12-osobowym składzie orzekł, że kilkanaście zapisów nowelizacji ustawy o TK, autorstwa PiS, jest niekonstytucyjnych. O uznanie niekonstytucyjności noweli wnieśli posłowie PO, Nowoczesnej i PSL oraz RPO, I prezes SN i KRS. Dzień przed ogłoszeniem wyroku premier Beata Szydło oświadczyła, że jej obowiązkiem jest publikowanie w Dzienniku Ustaw tych orzeczeń TK, które podjęto na mocy obowiązującego prawa. "W związku z czym nie mogę łamać konstytucji, nie mogę takiego dokumentu publikować" - dodała.

Podczas Rady Krajowej omawiane mają być również kierunki programowe Nowoczesnej. "Będziemy chcieli przyjąć ogólne kierunki programowe. To będzie podsumowanie działań z kampanii wyborczej oraz z prowadzonych przez nas konsultacji społecznych" - powiedziała Rosa.

W trakcie piątkowego spotkania odbędą się ponadto wybory nowego członka zarządu Nowoczesnej. Obecnie w zarządzie partii zasiadają: Katarzyna Lubnauer, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Nowak, Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Paweł Rabiej.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kandydatem na członka zarządu ma być prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, który od samego początku wspierał to ugrupowanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • szambo 2016-03-11 08:38:40
  Do Przemyślida: jesteś w tyle za murzynami , przecież za poprzedników prezesi spółek Skarby Państwa zarabiali przeciętnie do 100 tys. zł , a nie tyle co piszesz , to właśnie rządzący obcięli wynagrodzenia , ponadto zawsze tak było , jest i będzie , że każda ekipa rządząca chce pracować ze swoimi zaufanymi ludźmi , tak jest w całej Europie , to normalne. Wyprowadzanie pieniędzy za granicę to przecież specjalność PO - PSL , wielkie spółki i korporacje finansowe , ze względu na skandaliczne przepisy podatkowe. Nie odwracaj kota ogonem , ja piszę o tym , że ten nowoczesny twór nie zna podstawowych faktów z historii Polski w mediach , wypowiadając , że Mieszko I był królem , a tą podstawową wiedzę zna już uczeń IV klasy szkoły podstawowej. Natomiast możnowładca PETRU okrzyknął się powszechnie Prezydentem Polski - to nie są patrioci , to jakieś uwstecznione osoby , które z nowoczesnością i demokracją nie mają nic wspólnego , to tak jak propozycja objęcia funkcji premiera kolesia Balcerowicza na Ukrainie.
 • Przemyślida 2016-03-11 00:58:13
  Do szambo: Wysokie diety i stołki w zarządach spólek Skarbu Państwa to specjalność "Demokratycznej Większości". Wyprowadzanie pieniędzy do Luksemburga - także. Przyklejanie tyłków każdej miernoty z PiS do posad ekspertów z pensją 33.5 tys. miesięcznie (przykład - szkolny kumpel p. Beci) to już naprawdę małe piwo. A z Mieszkiem proszę uważać - jak Pan sądzi z czego utrzymywał drużynę? Przecież nie z handlu miodem.
 • szambo 2016-03-10 22:58:08
  proponuję zabrać się do solidnej roboty , gdzie te dobre ustawy dla Polaków , oszukano ludzi , aby osiągnąć dostęp do nieopadatkowanych źródeł dochodów w postaci wysokich diet do własnej kasy i kolesi na biura poselskie. Jesteście największymi nieudacznikami , zadymiarzami , wprowadzacie w Polsce anarchię , chaos i bałagan , gorszy niż PO . Wiedza w każdej dziedzinie życia publicznego na poziomie wiatru wschodniego , judasze i zdrajcy własnego kraju. Przykład posłanka z Gniezna nie posiada wiedzy historycznej o Mieszku I , nazywa , go królem , to hańba i wstyd . Towarzystwo kanapowej elity towarzyskiej do solidnej roboty - do tworzenia prawa dobrego dla Polaków , a nie ciągła krytyka i bunty obrażonej arystokracji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA