REKLAMA

12 i 13 grudnia weekendem demonstracji w Warszawie, także pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Na ulice wyjdzie KOD, PiS i Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti

  • Autor: Justyna Sobolak
  • 09 grudnia 2015 13:49
12 i 13 grudnia weekendem demonstracji w Warszawie, także pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Na ulice wyjdzie KOD, PiS i Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti - Zorganizowana grupa przestępcza obecnej władzy kiedyś odejdzie w hańbie, a my naród przetrwamy – pisze organizator manifestacji Marcin Biardzki, związany z Polskim Kościołem Latającego Potwora Spaghetti. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński, do demonstracji pod jego domem nawołuje Marcin Biardzki (fot. pis.org.pl)

13 grudnia, przypada rocznica wprowadzeni stanu wojennego. Zaplanowano w tym czasie kilka demonstracji. Jedna z nich odbędzie się na warszawskim Żoliborzu, pod domem Jarosława Kaczyńskiego. „O tej dacie trzeba pamiętać. Była ważna w naszej historii. Bądźmy pod domem Jarosława, by się powstrzymał od serwowania nam powtórki” – piszą organizatorzy. Swój marsz organizuje także Prawo i Sprawiedliwość.

Weekend zacznie się od zaplanowanego na 12 grudnia marszu „Obywatele dla demokracji” organizowanego przez Komitet Obrony Demokracji. Uczestnicy spotkają się najpierw pod Trybunałem Konstytucyjnym, gdzie odbędzie się manifestacja. Będą w niej uczestniczyć, oprócz KOD-u, liderzy i sympatycy innych organizacji, ruchów i partii opozycyjnych. Swój udział zapowiedzieli m.in. lider Nowoczesnej Ryszard Petru, były minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki, Barbara Nowacka czy aktor Krzysztof Pieczyński.

Spod Trybunału Konstytucyjnego uczestnicy ruszą pod sejm, a stamtąd pod Pałac Prezydencki. - Protestujemy przeciw niszczeniu demokracji w Polsce i w obronie niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego. Przeciw Polsce bezprawia. Walczymy o demokrację i praworządność – piszą organizatorzy. Udział w marszu zapowiedziało na Facebooku 2,5 tys. osób. Podobne wiece mają się odbyć 12 grudnia w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Lublinie, a dzień później w Gdańsku.

„Deptana buciorami wolność”

13 grudnia organizowana jest natomiast manifestacja pod domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. „Przyjdźmy! Pokażmy im gest Kozakiewicza i dajmy wyraz tego, że zorganizowana grupa przestępcza obecnej władzy kiedyś odejdzie w hańbie, a my naród przetrwamy – pisze organizator manifestacji Marcin Biardzki, związany z Polskim Kościołem Latającego Potwora Spaghetti.

- Dzieją się rzeczy ważne i kontekst trzynastego grudnia nabiera nowego sensu. Symbolika tej daty mówi, że to moment w roku, w którym należy wspomnieć deptaną buciorami wolność. Dziś prawo łamie zwycięska partia pana Kaczyńskiego. Łamie je, by odebrać nam wolność. Nowe miejsce - dom „generała naszych czasów” jest dziś tym przed którym należy zademonstrować nasze przywiązanie do prawa i ufności w to, że tylko dzięki niemu możemy się czuć bezpieczni i wolni” – można przeczytać o wydarzeniu na Facebooku. Spotkanie przed domem Jarosława Kaczyńskiego zaplanowano na godzinę 19:00. Ma potrwać do 22:00. Chęć uczestnictwa zgłosiło na FB 3,9 tys. osób.

V Marsz Wolności i Solidarności

Swój marsz 13 grudnia organizuje również Prawo i Sprawiedliwość. V Marsz Wolności i Solidarności ruszy spod Placu Trzech Krzyży w Warszawie o godz. 13:00. Politycy i wyborcy będą wyrażać swoje poparcie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz dla prezydenta Andrzeja Dudy. „Spotkajmy się na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, przynieśmy ze sobą biało-czerwone flagi” - zaprasza Prawo i Sprawiedliwość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA