REKLAMA

12 państw UE spotkało się w sprawie funduszy unijnych

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
  • 24 listopada 2015 09:28
12 państw UE spotkało się w sprawie funduszy unijnych Z końcem grudnia 2015 r. upływa termin kwalifikowania wydatków z funduszy unijnych na lata 2007-2013 (fot.mir.gov.pl)

Polski rząd zainicjował rozmowy na temat dodatkowych, elastycznych mechanizmów rozliczania funduszy europejskich z mijającej perspektywy w gronie 12 państw członkowskich UE.

W Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli 12 państw członkowskich Unii Europejskiej, na którym wypracowane ma zostać wspólne stanowisko w sprawie większej elastyczności przy zamykaniu programów operacyjnych na lata 2007-2013, które zostanie przedstawione Komisji Europejskiej.

Z końcem grudnia 2015 r. upływa termin kwalifikowania wydatków z funduszy unijnych na lata 2007-2013. Jak tłumaczy Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, oznacza to, że do końca roku musimy wystawić i opłacić faktury na ponoszone wydatki w ramach tych programów, żeby otrzymać zwrot należnych środków z UE.

Dlatego polski rząd zainicjował rozmowy na temat dodatkowych, elastycznych mechanizmów rozliczania funduszy europejskich z mijającej perspektywy w gronie 12 państw członkowskich UE, które są dużymi beneficjentami funduszu spójności i nadal mają spore środki do wydania jeszcze w tej perspektywie. W spotkaniu w Warszawie oprócz Polski wzięli udział przedstawiciele Bułgarii, Chorwacji, Czech, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier i Włoch.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA