REKLAMA

13-15 stycznia 2016 r. VIII posiedzenie sejmu potrwa trzy dni

  • Autor: GP
  • 31 grudnia 2015 13:55
13-15 stycznia 2016 r. VIII posiedzenie sejmu potrwa trzy dni Sejm zacznie obrady 13 stycznia. Komisje przystąpią do pracy wcześniej, w dniach 5 i 7 stycznia (fot. L.Plewnia/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Posłowie w roku 2016 zaczną swoją pracę 13 stycznia. Posiedzenie będzie pracowite, a omówione mają być m.in.: pomoc finansowa dla potrzebujących, kodeks karny, zmiany w organizacji prokuratury, 190 rocznica urodzin Romualda Traugutta.

Prezydium sejmu przewiduje, że w dniach 13, 14 i 15 stycznia na sali posiedzeń plenarnych zostaną odczytane trzy sprawozdania i sześć pierwszych czytań projektów. Pierwszym punktem obrad będą dopłaty dla osób potrzebujących, które mają zostać wypłacone w roku 2016. Wysokiej izbie będzie referować prace komisji polityki społecznej i rodziny posłanka Ewa Tomaszewska.

Następnie zostanie przeczytane sprawozdania z komisji nadzwyczajnej. Jej prace dotyczyły zmian w kodeksie karnym.

Sejm przystąpi po tych dwóch punktach do pierwszych czytań. Będą czytane projekty rządowe i poselskie o zmianie kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, o prokuraturze i o Karcie Polaka.

Projekt ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym jest projektem obywatelskim i zostanie zaprezentowany przez Zbigniewa Kadłubka, który reprezentuje Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Dzień Sprzedaży Bezpośredniej

Następnie izba zapozna się, także z projektem obywatelskim, dotyczącym ustanowieniu 17 października Dniem Sprzedaży Bezpośredniej. Tę inicjatywę przedstawi Michał Chodkowski. W druku omawiającym argumenty za, czytamy:

- W ciągu ostatnich czterech lat Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej regularnie organizuje w drugiej połowie roku konferencje poświęcone tematyce sprzedaży bezpośredniej. W ramach tych konferencji omawiane są przede wszystkim  tematy z zakresu sprzedaży i jej znaczenia dla przedsiębiorczości. (...) Ustanowienie dnia 17 października Dniem Sprzedaży Bezpośredniej stworzy przyjazne warunki do organizacji wydarzeń społecznych i gospodarczych, podczas których możliwe będzie podnoszenie świadomości społecznej w zakresie aspektów związanych z prowadzeniem sprzedaży bezpośredniej oraz nabywaniem produktów lub usług w tym kanale dystrybucji.

Możliwe zmiany porządku obrad

Prezydium zaznacza, że harmonogram obrad może ulec zmianie i poszerzeniu o inne punkty. Wśród nich mogą się znaleźć sprawozdania z prac komisji finansów publicznych oraz ewentualne sprawozdania z uchwał i prac senatu.

Prace komisji sejmowych

Komisje zaczynają pracę znacznie wcześniej. W dniach 5 i 7 stycznia przewidywane są pierwsze posiedzenia i prace, a ich kontynuacja jest najbardziej prawdopodobna dnia 13 stycznia.

Prace komisji przewidziane są na godzinę 9 we wspomniane dni stycznia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wlodek pobożniak 2016-01-11 11:43:17
    Co się stało z prezydenckim projektem ustawy o emeryturach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA