REKLAMA

13 będzie liczbą kojarzoną z wynikami ekshumacji smoleńskich

  • Autor: PAP/GP
  • 27 lipca 2017 11:50
13 będzie liczbą kojarzoną z wynikami ekshumacji smoleńskich Maszyna rządowa TU-154M taki samolot uległ zmieszczeniu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. (fot.:wikimedia.org/CC)

Są już znane wyniki badań genetycznych 32 z 33 ofiar katastrofy smoleńskiej, które ekshumowano na polecenie Prokuratury Krajowej. Wynika z nich m.in., że w 13 przypadkach znaleziono w trumnach części ciał innych osób, ujawniono też zamianę dwóch ciał.

Jak poinformowała w czwartek prokuratura, do końca czerwca 2017 r. Zespół Śledczy Nr I Prokuratury Krajowej przeprowadził 33 ekshumacje.

- Znane są wyniki badań genetycznych dotyczących 32 z nich. W 2 przypadkach stwierdzono zamianę ciał, a w jednym ujawniono w trumnie tylko pół ciała zmarłego. W 13 przypadkach znaleziono w trumnach części ciał kilku osób - podano.

Wcześniej informowano, że nieprawidłowości stwierdzono m.in. w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

PK poinformowała, że na 3 sierpnia wezwano na przesłuchanie w charakterze świadka b. premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Postępowanie, w którym składa on zeznania, dotyczy niedopełnienia w kwietniu 2010 r. obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, polegających na tym, że nie uczestniczyli oni w Rosji w sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej ani nie wnioskowali o ich dopuszczenie do tych sekcji. Nie nakazali również przeprowadzenia sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ciał ofiar do Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA