REKLAMA

13 grudnia manifestacja PiS upamiętniająca ofiary stanu wojennego

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2016 16:37
13 grudnia manifestacja PiS upamiętniająca ofiary stanu wojennego Politycy PiS z kierownictwa partii poinformowali, że podczas manifestacji zaplanowane jest m.in. wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego (fot. Facebook)

• 13 grudnia w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Prawo i Sprawiedliwość organizuje manifestację na warszawskim placu Trzech Krzyży.
• W ten sposób PiS zamierza upamiętnić ofiary wydarzeń z lat 1981-1983.

Politycy PiS z kierownictwa partii poinformowali, że podczas manifestacji zaplanowane jest m.in. wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego oraz działaczy antykomunistycznej opozycji. Na manifestacji mają też być obecni członkowie rządu Beaty Szydło.

Zaplanowana jest także modlitwa za ofiary stanu wojennego i apel pamięci.

W przeciwieństwie do lat poprzednich manifestacja nie będzie miała charakteru marszu. Przed rokiem odbył się V Marsz Wolności i Solidarności, który rozpoczął się na Placu Trzech Krzyży, a zakończył przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. PiS rozpoczął organizować Marsze Wolności i Solidarności, gdy był partią opozycyjną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA