REKLAMA

14 i 15 października spotkanie prezydentów państw V4 w Łańcucie i Rzeszowie

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2016 18:05
14 i 15 października spotkanie prezydentów państw V4 w Łańcucie i Rzeszowie Podkreślił, że spotkanie prezydentów: Polski Andrzeja Dudy, Słowacji Andreja Kiski, Czech Milosza Zemana i Węgier Janosa Adera odbywa się w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej. (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Perspektywy rozwoju młodych, tożsamość europejska, bezpieczeństwo energetyczne i miejsce Grupy Wyszehradzkiej (V4) w UE - to tematy, o których prezydenci państw Grupy będą rozmawiać 14 i 15 października w Łańcucie i Rzeszowie - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Podkreślił, że spotkanie prezydentów: Polski Andrzeja Dudy, Słowacji Andreja Kiski, Czech Milosza Zemana i Węgier Janosa Adera odbywa się w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej.

Szefowie państw będą rozmawiać o problemach młodego pokolenia w krajach V4, o budowie perspektywy rozwoju w obszarach pracy i edukacji i o tym, jak zatrzymać migrację młodych - powiedział minister Szczerski. Jak dodał, kolejny temat sesji to budowanie tożsamości Europy w oparciu o wartości, kulturę i historię.

Czytaj też: Socjaliści i Zieloni z PE przyjadą na demonstrację do Warszawy

Trzecia sesja z udziałem przedstawicieli Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej będzie dotyczyła bezpieczeństwa energetycznego Środkowej Europy ze szczególnym uwzględnieniem rynku gazu - poinformował prezydencki minister.

Natomiast podczas roboczego lunchu szefowie państw V4 będą rozmawiać o pozycji Grupy Wyszehradzkiej w Unii Europejskiej - dodał.

Prezydenci odwiedzą także Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej - zapowiedział Szczerski.

Polska przejęła 1 lipca rotacyjne roczne przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA