REKLAMA

15 grudnia rozpocznie się piąte posiedzenie Sejmu

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 grudnia 2015 16:12
15 grudnia rozpocznie się piąte posiedzenie Sejmu fot. Piotr Białoskórski, sejm.gov.pl

We wtorek (15.12) i środę (16.12) odbędzie się piąte posiedzenie Sejmu. Czym pierwszego dnia zajmą się parlamentarzyści?

Posiedzenie zacznie posłanka Barbara Bubula, która będzie uzasadniała projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.

Chodzi o tzw. podatek bankowy. Nowym podatkiem mają być objęte banki krajowe, oddziały banków zagranicznych, oddziały instytucji kredytowych, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe i krajowe zakłady ubezpieczeń.

Na ten dzień zaplanowano także pierwsze czytania poselskich projektów ustawy o jednorazowym dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenia przedemerytalne, zasiłki przedemerytalne, emerytury pomostowe albo nauczycielskie świadczenia kompensacyjne w 2016 r. Posłowie zajmą się trzema drukami tego projektu. Uzasadniać będą je kolejno poseł Mieczysław Kasprzak, posłanka Beata Mazurek oraz Magdalena Kochan.

Najważniejsza zmiana w nowym projekcie polega na podwyższeniu z 350 zł do 400 zł kwoty dodatku, jaki dostaną przy marcowej waloryzacji osoby ze świadczeniami poniżej 900 zł brutto.

Obrady będą kontynuowane w środę, 16 grudnia.

    

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA