REKLAMA

15 sierpnia posłowie Kukiz nie staną obok szefa MON Antoniego Macierewicza

  • Autor: GP
  • 10 sierpnia 2017 15:43
15 sierpnia posłowie Kukiz nie staną obok szefa MON Antoniego Macierewicza Paweł Kukiz jest złego zdania o polityce kierującego MON. (fot.:Kukiz'15/facebook.com)

Paweł Kukiz i posłowie Kukiz'15 rezygnują z udziału w państwowych uroczystościach 15 sierpnia, które organizuje MON. Powodem jest nie zaproszenie wszystkich posłów formacji przez resort Antoniego Macierewicza.

• Informację przekazał poseł klubu Kukiz'15 Tomasz Jaskóła.

• Paweł Kukiz sam potwierdził, że on i jego posłowie będą świętować Dzień Wojska Polskiego (WP) z prezydentem.

 

W sierpniu posłowie zostali zaproszeni na oficjalne obchody Dnia Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia. W dzień rocznicy jednego z najważniejszych militarnych bojów polskiego wojska, czyli w rocznicę "Cudu nad Wisłą".

O tym, że MON zaprasza na uroczystości 14 i 15 sierpnia, poinformował poseł Kukiz'15 Tomasz Jaskóła. Jaskóła został zaproszony, ale np. posła i lidera formacji Paweł Kukiz, nie zaproszono.

Święto Wojska Polskiego (WP) będzie także obchodzone nad morzem w jednostkach Marynarki Wojennej, źródło: MON/mon.gov.pl

- Zapraszanie posłów Kukiz'15, ale po raz drugi nie zapraszanie lidera klubu przez Ministerstwo Obrony Narodowej jest bardzo słabe - widniało na profilu społecznościowym posła w czwartek (10 sierpnia). - Nikt z nas nie przyjdzie - dodał poseł. Po czym dopisywał jeszcze. - Święto (Wojska Polskiego - red.) ma służyć nie dzieleniu przez MON tylko łączeniu. Zawiodłem się mocno na ministrze Antonim Macierewiczu. Tak się nie robi, to krótkowzroczność.

Paweł Kukiz odniósł się do tej sytuacji także w czwartek. Jego komentarz był krótki i treściwy. Nawiązał także do przypadającej w czwartek miesięcznicy smoleńskiej.

- Ten, który do Smoleńska pojechał pociągiem, a dziś bada wrak samolotu zaproszenia na uroczystości nie przysłał. Trudno. 15 Sierpnia będę obchodził rocznicę z prezydentem - widniało na stronie facebookowej Pawła Kukiza.

15 sierpnia w całej Polsce obchodzone są okolicznościowe parady i spotkania z wojskowymi, często przybierają postać pokazów sprzętu wojskowego. W warszawie odbywają się uroczystości państwowe, w tym składanie wieńców, przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Mr Remmoz 2017-08-10 22:54:03
    I bardzo dobrze. Takich politycznych meneli nam w ogóle nie potrzeba.
  • qwert 2017-08-10 18:02:35
    Kukiz-koleś Szetyny w ogóle do Smoleńska nie pojechał, więc niech zamknie swoją gębę i nie wyciera sobie pyska Panem Macierewiczem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA