REKLAMA

17 grudnia wybory władz warszawskiej Platformy. Znamy kandydata

  • Autor: PAP/JS
  • 09 grudnia 2016 16:34
17 grudnia wybory władz warszawskiej Platformy. Znamy kandydata Zarząd PO podjął we wrześniu decyzję o rozwiązaniu stołecznych struktur partii, którymi kierowała prezydent Warszawy. (fot.:twitter.com/SchetynadlaPO)

• W przyszłą sobotę, 17 grudnia, zjazd warszawskiej PO wybierze szefa stołecznych struktur partii.
• Obecny komisarz PO w Warszawie Andrzej Halicki nie będzie ubiegał się o funkcję przewodniczącego – rekomenduje kandydaturę Marcina Kierwińskiego.

Sobotnie wybory to konsekwencja wrześniowej decyzji zarządu krajowego PO o rozwiązaniu warszawskich struktur, którymi kierowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Głównym zadaniem wybranego wówczas komisarza było przygotowanie zjazdu, który wskaże m.in. nowego szefa PO w Warszawie.

"Sobotnie wybory będą dwuetapowe - zjazd wyłoni przewodniczącego i radę powiatu, która następnie wybierze zarząd powiatu" - powiedział Halicki.

Polityk sam nie zamierza ubiegać się o funkcję przewodniczącego. Jak powiedział Halicki, podczas zjazdu rekomenduje kandydaturę Marcina Kierwińskiego.

Sam poseł PO potwierdził zamiar startu. "Mamy pracowity okres przed sobą, trzeba bardzo szybko przygotować Platformę do boju wyborczego w Warszawie, niezależnie od tego kiedy on będzie - czy za dwa lata, czy PiS tutaj coś innego wymyśli i te wybory odbędą się wcześniej. Platforma musi być bardzo szybko przygotowana do kampanii wyborczej z jasno zakreśloną wizją jakiej Warszawy chcemy" - podkreślił Kierwiński.

Pierwszą wiceprzewodniczącą warszawskiej PO miałaby z kolei zostać szefowa Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska. "Myślę, że to byłby bardzo dobry duet organizacyjno-merytoryczny" - ocenił Halicki.

Kierwiński, obecnie m.in. członek zarządu krajowego PO i szef utworzonego przez Platformę parlamentarnego zespołu ds. badania "przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej", to jeden z najbliższych współpracowników lidera Platformy Grzegorza Schetyny.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł w stołecznej PO, wynika, że jego kandydatura na przewodniczącego stołecznych struktur cieszy się też poparciem Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Nie wiadomo jeszcze, czy Kierwiński będzie miał kontrkandydata. W nieoficjalnych rozmowach politycy PO wskazują na możliwość startu skonfliktowanego z władzami Platformy byłego wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza.

Na początku września, po serii publikacji "Gazety Wyborczej" na temat nieprawidłowości wokół reprywatyzacji, ze stołecznego ratusza odeszli dwaj wiceprezydenci: Jarosław Jóźwiak i zdymisjonowany przez Gronkiewicz-Waltz Wojciechowicz. Zarząd PO podjął też wówczas decyzję o rozwiązaniu stołecznych struktur partii, którymi kierowała prezydent Warszawy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA