REKLAMA

28. posiedzenie Sejmu - dzień drugi. Kredyty we frankach i opiniowanie budżetu zdominują obrady

  • Autor: GP
  • 20 października 2016 08:15
28. posiedzenie Sejmu - dzień drugi. Kredyty we frankach i opiniowanie budżetu zdominują obrady Posłowie przygotowują się do kolejnego dnia pracy na Wiejskiej. (fot.:Sejm/flickr.com/CC BY 2.0)

• Sejm kontynuuje 28. posiedzenie.
• Na agendzie posłów znalazły się, w czwartek (20 października) kredyty frankowe. Są trzy projekty dotyczące tego tematu.
• Prace w komisjach trwające od godz. 8.30 do wieczora zdominuje opiniowanie budżetu na rok 2017.

Sejm w czwartek (20 października) zaczyna drugi dzień obrad XXVIII posiedzenia. Tematem dnia będą projekty frankowe, ale to nie wszystko.

Czytaj też: Modzelewski: Wadliwe prawnie kredyty i czasochłonne procesy największą bolączką frankowiczów

Przypominamy, że program posiedzenia jest uzależniony od decyzji prezydium i postępu prac w komisjach.

Sejm zacznie posiedzenie od ostatnich poprawek do ustawy budżetowej na rok 2016. Potem będą czytane sprawozdania Komisji Finansów Publicznych. W tym punkcie izba wróci do tematu Krajowej Administracji Skarbowej.

Gdy ten punkt się zakończy rozpoczną się czytania projektów frankowych. Zgłoszono trzy: projekt PO, Kukiz'15 i Kancelarii Prezydenta. Więcej o projektach frankowych przeczytasz tutaj. Najbardziej restrykcyjny projekt w tym temacie przedstawił klub Kukiz'15. Jego wersję będzie uzasadniał poseł Andrzej Maciejewski.

Prace w komisjach sejmowych trwają od rana (8.30). W ramach spotkań w komisjach pracować będą Komisja Infrastruktury, Komisja ds. Amber Gold, Komisja do Spraw Służb Specjalnych. Ostatnia będzie rozpatrywać i opiniować dla Komisji Finansów Publicznych projekt ustawy budżetowej na rok 2017. Ten był prezentowany w środę na posiedzeniu Sejmu przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Ponadto, będą pracować kolejne komisje: wspomniana Komisja Finansów Publicznych, Komisja do Spraw Petycji, Komisja do Spraw UE, Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisja Zdrowia, czy Komisja Obrony Narodowej. Komisja Obrony także opiniuje budżet.

Ostatnie spotkania komisji są przewidziane na godzinę 18.00.

Sejm będzie kontynuował XXVIII posiedzenie w piątek (21 października). Tego dnia przewidziane są obrady na sali plenarnej, najprawdopodobniej dojdzie do głosowań. W piątek też spotka się ponownie  Komisja Obrony Narodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • moimzzdaniem 2016-10-20 12:27:32
    To nie pomoc frankowiczom tylko koń trojański. Ktoś tu robi za pożytecznego idiotę, lub celowo robi dobrze bankierom. Ta ustawa może zamknąć drogę sądową frankowiczom, którzy dziś zaczynają wygrywać w sądach odfrankowania i unieważnienia umów, właśnie przez dowolość spreadu. Jak ustawa odspreadowania przejdzie to tanim kosztem zdejmie bankom z głowy problem. Czyżby Duda liczył na podobną nagrodę od bankierów jaką dostał Marcinkiewicz?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA