REKLAMA

31. posiedzenie Sejmu - dzień trzeci: Prawo o zgromadzeniach, a w nocy prawo łowieckie

  • Autor: GP
  • 01 grudnia 2016 06:44
31. posiedzenie Sejmu - dzień trzeci: Prawo o zgromadzeniach, a w nocy prawo łowieckie Posłowie na komisji pracują i rekomendują całej izbie co zrobić z konkretnymi zapisami projektów ustaw. (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

• W czwartek (1 grudnia) posłowie będą pracować na obradach plenarnych i w komisjach.
• Nim zaczną się obrady w głosowaniach zostanie doprecyzowany program posiedzenia. Jednym z punktów spornych jest nowela prawa o zgromadzeniach.
• W nocy ma być procedowane prawo łowieckie.

Czwartek (1 grudnia) to trzeci dzień 31. posiedzenia Sejmu. To przedostatnie spotkanie posłów w tym roku i przed świętami. Na nim odbędą się głosowania, czytania sprawozdań komisji i pracować będą komisje.

Dzień na Wiejskiej zacznie się ok. 9. a z harmonogramu wynika, że posłowie będą pracować do...  godz.1. w nocy.

Dzień zacznie się blokiem krótkich głosowań nad puntami spornymi w porządku posiedzenia, następnie mają się zacząć pytania w sprawach bieżących. Do punktów spornych należy m.in. sprawozdanie komisji o projekcie "Prawo o zgromadzeniach". To ustawa nowelizująca możliwość wyrażania opinii przez manifestacje i marsze na ulicach polskich miast.

Czytaj: Bariery prawne dla przedsiębiorców na obradach plenarnych Sejmu

W harmonogramie pojawiają się też Prawo o szkolnictwie wyższym, uchwała w sprawie potępienia systematycznego, masowego mordowania mniejszości religijnych przez tzw. ISIS/Daisz, ustawa o zasadach zarządzania mieniem państwowym, czy Prokuratoria Generalna Rzeczypospolitej Polskiej.

Późno w nocy posłowie mają pracować na obradach plenarnych nad pierwszym czytaniem rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie. To przedostatni punkt programu w czwartek. Potem zarezerwowano czas na ewentualne oświadczenia poselskie.

Pracować będą m.in. komisje:Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw: Prawo oświatowe, Komisja do Spraw Petycji,  Komisja Zdrowia,  Komisja Finansów Publicznych,  Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych,  Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA