REKLAMA

31 stycznia pod znakiem TW "Bolka". W Sejmie Rada Mediów Narodowych

 • Autor: GP
 • 31 stycznia 2017 08:15
31 stycznia pod znakiem TW "Bolka". W Sejmie Rada Mediów Narodowych Dzień upłynąć może pod znakiem Lecha Wałęsy i kolejnej wymianie opinii o TW "Bolku". (fot. facebook.com)

• O 9.30 IPN ma przedstawić ekspertyzy dotyczące dokumentów znalezionych u gen. Czesława Kiszczaka. Kluczowa może tu być teczka tzw. TW "Bolka".
• W Sejmie spotka się Rada Mediów Narodowych (RMN), która będzie zajmować się TVP i Polskim Radiem.
• Sejmowy zespół ds. Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko-Pomorskiego obradować ma w Bydgoszczy.


Najprawdopodobniej najbardziej gorącym momentem dnia będzie konferencja prasowa Instytutu Pamięci Narodowej (IPN). We wtorek (31 stycznia) o godzinie 9.30 prezesa IPN i dyrektora Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zaprezentują ekspertyzy grafologiczne dokumentów gen. Kiszczaka.

Ponieważ teczka tzw. TW "Bolka", agenta SB z okresu połowy PRL, ogniskują uwagę opinii publicznej, bardzo możliwe, że na nowo rozgorzeje spór o tożsamość Bolka. Wiele środowisk jest przekonanych, od lat, że był nim Lech Wałęsa. On konsekwentnie zaprzecza.

Przeczytaj: Polityk PiS o znaczeniu sprawy i dokumentów TW Bolka

Co jeszcze we wtorek? W ostatni dzień stycznia spotka się Rada Mediów Narodowych (RMN). Krzysztof Czabański (PiS) i nadzorujący spółki medialne rozpoczną spotkanie o godz. 9. Sejm przewiduje, że tematem będą personalia w TVP. Później, tego dnia, rozpoczną się przesłuchania na funkcję prezesa Polskiego Radia, to o 14.

Parlamentarny zespół na rzecz Rozwoju Turystyki i Promocji Regionu Kujawsko-Pomorskiego spotka się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Zostanie tam otwarta wystawa, a posłowie zajmą się tematem rozwoju turystyki i promocji regionu kujawsko-pomorskiego.

Dzisiaj zbierze się także rząd RP. Więcej o tym spotkaniu tutaj.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Olek 2017-02-01 11:19:21
  Do JWD303: I o czym to ma świadczyć? To oczywiste, że przyznanie politycznej nagrody Nobla człowiekowi który stał na czele ruchu anty-komunistycznego było policzkiem dla komunistów, bez względu na to, czy Bolek był wtedy prowadzony przez nich na sznurku czy też nie... Wizerunkowo było to nie po ich myśli, bo swoimi agenturalnymi działaniami jeszcze mieli nadzieje na utrzymanie komuny. Bolek był pacynką która miała określone cele, zależnie od zaawansowania sytuacji, czyli jak się da, to tłumimy anty-komunizm i trwamy dalej, jak się nie da to robimy miękkie lądowanie przy udziale "S"
 • JWD303 2017-02-01 11:03:44
  Niejasna jest sprawa, że w 1982 r SB wychodziło ze skóry w sprawie nagrody Nobla. Przedstawione przez IPN musiały być dostępne i dlaczego nie zostały użyte. Dla mnie IPN jest to kolejna instytucja wazelina.
 • wdzivny 2017-02-01 10:51:00
  Krzyki i obelgi dobrej zmiany i jej przadupasów pod adresem bohatera narodowego, równego Kościuszce ma służyć uzasadnieniu pochówku nic nie znaczącego prezydenta na Wawelu.
 • Jasińska 2017-02-01 06:38:17
  Odebrać bandziorowi NOBLA! W 70 tych latach BOLEK nic nie znaczył...sprzedał tylko kolegów z W-4 (w tym mojego brata Jana Jasińskiego -do mnie BOLEK mówił. ze mój brat to jego najlepszy kolega..przyjaciel..) Bandzior BOLEK w 80 tych latach polskich robotników..polski naród... A najgorsze stało się po 90 roku, gdy kukła SB firmowała sprzedanie POLSKI! Gdyby to był czas okupacji...mój stryj jako delegat Rządu Londyńskiego ...po prostu podpisał by wyrok śmierci na ciebie szujo...donosicielu...sprzedawczyku...SB ku...zbrodniarzu..zdrajco...szkodniku POLSKI! KIM są obrońcy zdeprawowanego analfabety z lepianki w POpowie??? który zdolny był nawet do zrównania z ziemia grobu swojego pierworodnego nieślubnego syna GRZESIA??? Bolek w 70 roku sprzedał kolegów z W-4 -w tym mojego brata Jana Jasińskiego w kolekturze SB!!!..a mój brat był 7 lat młodszy od tego bandziora! W 80 roku BOLEK wespół z SB zamordował 18 letniego Tadzia Szczepańskiego...Tadzia Gawrońskiego...sprzedał POLAKÓW..."by im - tym SB ckim...UBckim-kaszalotowym...WSI owym BULOM- komentatorom-obrońcom" -żyło się lepiej! Tylko zbrodniarz może bronić zbrodniarza!
 • lwowianka 2017-01-31 12:16:37
  A kiedy przyjdzie pora na TW KAROLA? Czas najwyższy. Był " uprzejmie donoszę", a potem sprzedał polski przemysł za stołek w UE
 • EuPi 2017-01-31 09:25:07
  PiS i ta cała mafia jest w stanie sfałszować wszystko. Madrzy się na to nie nabiorą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA