REKLAMA

45. posiedzenie Sejmu. Co w porządku obrad?

  • Autor: GP
  • 05 lipca 2017 09:15
45. posiedzenie Sejmu. Co w porządku obrad? Mariusz Błaszczak doczekał się krytyki po sprawie Igora Stachowiaka, który zginął w 2016 roku na komisariacie policji we Wrocławiu. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

W środę (5 lipca) zaczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu RP. Czwartek (6 lipca) będzie dniem przerwy związanym z wizytą Donalda Trumpa w Polsce. Na obradach pojawią się wniosek PO o odwołanie Mariusza Błaszczaka.

W środę (5 lipca) posłowie rozpoczną obrady plenarne od wniosku PO o odwołanie z funkcji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Komisja sejmowa zaopiniowała tę propozycję negatywnie, co nie jest zaskoczeniem. Więcej o pracy komisji SWiA nad propozycją opozycji tutaj.

Uzasadni odwołanie Mariusza Błaszczaka poseł Borys Budka, który w gabinecie cieni PO recenzuje prace właśnie Mariusza Błaszczaka. Głosowanie tego wniosku jest możliwe także w środę, choć nie jest to jeszcze przesądzone.

Dalej pojawią się na obradach plenarnych sprawozdania z komisji, w tym sprawozdania Komisji gospodarki i rozwoju oraz Komisji do spraw energii i Skarbu Państwa o rządowym projekcie ustawy o wykonywaniu zadań z zakresu promocji polskiej gospodarki przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu Spółka Akcyjna. 

Na pracach plenarnych mogą się także pojawić:

- Sprawozdanie Komisji infrastruktury o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz niektórych innych ustaw,
- Sprawozdanie Komisji rolnictwa i rozwoju wsi o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o Agencji Rynku Rolnego,
- Sprawozdanie Komisji edukacji, nauki i młodzieży o rządowym projekcie ustawy o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej,
- Sprawozdanie Komisji edukacji, nauki i młodzieży o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o zasadach finansowania nauki.

Sejm będzie także procedował zmiany w prawach o sądach, które są częścią reformy Ministerstwa Sprawiedliwości i PiS, krytykowanej przez opozycję.

Prace izby są przewidziane do bardzo późnych godzin wieczornych. Mają się zakończyć po godzinie pierwszej w nocy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA