REKLAMA

46. posiedzenie Sejmu przedłużone? "O wakacjach nikt nie myśli"

  • Autor: GP
  • 19 lipca 2017 08:50
 46. posiedzenie Sejmu przedłużone? "O wakacjach nikt nie myśli" Marek Ast (PiS): - O wakacjach nikt nie myśli, każdy przyjechał do pracy. (fot.:marekast.pl)

W ocenie posła PiS Marka Asta jest bardzo możliwe, że Sejm będzie pracował do piątku (21 lipca).

Z racji, że porządek obrad Sejmu zakładał zamknięcie tematu czytania ustawy o Sądzie Najwyższym (SN) jeszcze we wtorek (18 lipca), nie można wykluczyć przedłużenia prac Sejmu. Przypomnijmy, że z powodu debaty właśnie o tej ustawie i ogromnej ilości poprawek opozycji, Sejm także w środę (19 lipca) będzie pracował nad tymi punktami obrad.

Więcej o poprawkach opozycji tutaj.

Sytuacja nie podoba się posłowi Markowi Astowi z PiS, który w środę nie wykluczył, że jeśli obstrukcja ze strony PO i Nowoczesnej będzie postępować Prezydium przedłuży posiedzenie Sejmu do piątku (21 lipca). W telewizji Republika poseł stwierdził:

- Jest dużo punktów do zrealizowania, w tym ten główny, budzący największe emocje, czyli reforma Sądu Najwyższego - oczywiście nawiązał do najbardziej gorącego elementu 46. posiedzenia Sejmu Ast. - O wakacjach nikt nie myśli, każdy przyjechał do pracy, jesteśmy zdeterminowani, by do końca przeprowadzić prace zaplanowane na to posiedzenie. Jest prawdopodobne, że posiedzenie będzie przedłużone do piątku - konkludował.

Czytaj też: Nocą we wtorek protestowano pod Sejmem

Posiedzenia raz za razem zmieniane

Warto zaznaczyć, że także 45. posiedzenie zostało poszerzone o jeden dzień. Ta decyzja Marszałka Marka Kucińskiego była jednak podyktowana wizytą dyplomatyczną Donalda Trumpa. Prezydent USA bowiem przyjechał dokładnie w środku prac ostatniego posiedzenia.

Wówczas politycy wszystkich frakcji parlamentarnych byli obecni na placu Krasińskich i wysłuchali przemowy prezydenta Donalda Trumpa do Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA