REKLAMA

8. posiedzenie Sejmu. Czym zajmą się parlamentarzyści?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 stycznia 2016 08:23
8. posiedzenie Sejmu. Czym zajmą się parlamentarzyści? W planie dnia przewidziano także sprawozdania dwóch komisji (fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)

Posłowie pochylą się dzisiaj (czwartek, 14 stycznia) nad projektem ustawy o Karcie Polaka, kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. W planie dnia przewidziano także sprawozdania dwóch komisji.

Posiedzenie Sejmu ma zacząć się od pierwszego czytania komisyjnego projektu ustawy o Karcie Polaka. Uzasadniał projekt będzie poseł Michał Dworczyk. Przewidziano 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów.

Następnie minister sprawiedliwości uzasadni projekt zmiany ustawy o kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, a po jego wystąpieniu odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ustanowieniu 17 października Dniem Sprzedaży Bezpośredniej. Uzasadniać projekt będzie przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Michał Chodkowski. 

W planie dnia przewidziano także sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o uchwale Senatu w sprawie ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych oraz sprawozdanie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych o poselskim projekcie zmiany ustawy o Policji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA