REKLAMA

9 marca posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

  • Autor: bad
  • 07 marca 2016 17:12
9 marca posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Konferencja prasowa Szefa BBN Pawła Solocha (fot. Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl)

Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję o zwołaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego na środę 9 marca – poinformował Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch na konferencji w piątek w Pałacu Prezydenckim.

– Pierwsze spotkanie będzie poświęcone wskazaniu głównych problemów związanych z bezpieczeństwem kraju, aktualnych, podstawowych kwestii związanych z bezpieczeństwem Polski. Posiedzenie będzie niejawne – zapowiedział minister Soloch.

Tryb i skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego określa zarządzenie podpisane przez prezydenta RP z dnia 2 marca br. – poinformował szef BBN.

Jak dodał, zgodnie z tym zarządzeniem na najbliższe posiedzenie RBN zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju, tj. marszałek Sejmu, marszałek Senatu, prezes Rady Ministrów, ministrowie: obrony narodowej, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji. Jednocześnie prezydent zaprosił  szefów wszystkich ugrupowań politycznych w parlamencie. Oprócz nich w posiedzeniu Rady udział wezmą szef KPRP oraz szef BBN jako sekretarz Rady.

– Chodzi o utworzenie forum dialogu, na którym będzie możliwe zbudowanie ścisłego konsensusu, chodzi o współpracę, o wspólne definiowanie ewentualnych zagrożeń, wspólne podejście do spraw bezpieczeństwa kraju – podkreślił szef BBN. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA