REKLAMA

9 marca w Sejmie to debata o wyborze przewodniczącego Rady Europejskiej i wieczorne głosowania

 • Autor: GP
 • 09 marca 2017 10:08
9 marca w Sejmie to debata o wyborze przewodniczącego Rady Europejskiej i wieczorne głosowania Posłowie w ławach sejmowej sali plenarnej. (fot.:Krzysztof Białoskórski/Sejm/flickr.com/CC BY 2.0)

• Przedpołudniem w Sejmie zagości temat wyboru szefa Rady Europejskiej. W informacji i pytaniach bieżących opozycja chce usłyszeć stanowisko rządu.
• Sejm kontynuuje obrady 37. posiedzenia w czwartek (9 marca).
• W ramach wieczornych prac przewidziano blok głosowań, w tym decyzję o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP.

Sejm będzie dzisiaj pracował od poranka (godz. 9.) do 23. Posłowie mają przed sobą najbardziej intensywny dzień 37. posiedzenia VIII kadencji.

Na sali plenarnej większość przedpołudnia zajmą tzw. pytania i informacje o sprawach bieżących, w tym sytuacja w spółce PKP SA, zasady przyznawania stypendiów socjalnych obcokrajowcom, czy też kandydatura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na Przewodniczącego Rady Europejskiej. Ten ostatni punkt będzie uzasadniać m.in. Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna). Polecamy nowy wywiad z poseł, który przeczytasz tutaj.

Zobacz spot PiS o Donaldzie Tusku

Ponadto, w ramach porannych dyskusji pojawi się pytanie do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o koncepcję budowy nowej drogi krajowej, łączącej Trójmiasto z Władysławowem.

Prawdopodobna jest też dyskusja o kadrach w polskiej dyplomacji, które zastanawiają opozycję. O tym, dlaczego MSZ we wtorek wycofało nowy projekt o administracji ds. zagranicznych pytał w tym tygodniu Grzegorz Schetyna (PO). Te wątpliwości przeczytasz tutaj.

O godzinie 13. Sejm zaopiniuje sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie uchwały w sprawie ustanowienia roku 2017 Rokiem troski o trzeźwość Narodu. Następnie posłowie zajmą się:

-  Pierwszym czytaniem poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego,

- Pierwszym czytaniem poselskiego projektu ustawy o Poznańskim Związku Metropolitalnym.

W dalszej kolejności harmonogram przewiduje sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne i sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj też: Klub Kukiz'15 ma propozycję podatkową, która trafiła do Sejmu

Ostatni wspomniany punkt to ważna dyskusja dla Sejmu. Posłowie mają zmienić Regulamin Sejmu.

Potem posłowie zajmą się sprawozdaniem Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o rzecznikach patentowych, sprawozdaniem Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, sprawozdaniem Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA