REKLAMA

9 marca w Sejmie to debata o wyborze przewodniczącego Rady Europejskiej i wieczorne głosowania

  • Autor: GP
  • 09 marca 2017 10:08
9 marca w Sejmie to debata o wyborze przewodniczącego Rady Europejskiej i wieczorne głosowania Posłowie w ławach sejmowej sali plenarnej. (fot.:Krzysztof Białoskórski/Sejm/flickr.com/CC BY 2.0)

• Przedpołudniem w Sejmie zagości temat wyboru szefa Rady Europejskiej. W informacji i pytaniach bieżących opozycja chce usłyszeć stanowisko rządu.
• Sejm kontynuuje obrady 37. posiedzenia w czwartek (9 marca).
• W ramach wieczornych prac przewidziano blok głosowań, w tym decyzję o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP.

Sejm będzie dzisiaj pracował od poranka (godz. 9.) do 23. Posłowie mają przed sobą najbardziej intensywny dzień 37. posiedzenia VIII kadencji.

Na sali plenarnej większość przedpołudnia zajmą tzw. pytania i informacje o sprawach bieżących, w tym sytuacja w spółce PKP SA, zasady przyznawania stypendiów socjalnych obcokrajowcom, czy też kandydatura europosła Jacka Saryusz-Wolskiego na Przewodniczącego Rady Europejskiej. Ten ostatni punkt będzie uzasadniać m.in. Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna). Polecamy nowy wywiad z poseł, który przeczytasz tutaj.

Zobacz spot PiS o Donaldzie Tusku

Ponadto, w ramach porannych dyskusji pojawi się pytanie do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o koncepcję budowy nowej drogi krajowej, łączącej Trójmiasto z Władysławowem.

Prawdopodobna jest też dyskusja o kadrach w polskiej dyplomacji, które zastanawiają opozycję. O tym, dlaczego MSZ we wtorek wycofało nowy projekt o administracji ds. zagranicznych pytał w tym tygodniu Grzegorz Schetyna (PO). Te wątpliwości przeczytasz tutaj.

O godzinie 13. Sejm zaopiniuje sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie uchwały w sprawie ustanowienia roku 2017 Rokiem troski o trzeźwość Narodu. Następnie posłowie zajmą się:

-  Pierwszym czytaniem poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego,

- Pierwszym czytaniem poselskiego projektu ustawy o Poznańskim Związku Metropolitalnym.

W dalszej kolejności harmonogram przewiduje sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne i sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj też: Klub Kukiz'15 ma propozycję podatkową, która trafiła do Sejmu

Ostatni wspomniany punkt to ważna dyskusja dla Sejmu. Posłowie mają zmienić Regulamin Sejmu.

Potem posłowie zajmą się sprawozdaniem Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o rzecznikach patentowych, sprawozdaniem Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, sprawozdaniem Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA