REKLAMA

Abonament RTV będzie niższy? Krzysztof Czabański wyjaśnił założenie opłaty audiowizualnej

  • Autor: GP
  • 12 kwietnia 2016 21:30
Abonament RTV będzie niższy? Krzysztof Czabański wyjaśnił założenie opłaty audiowizualnej Krzysztof Czabański w towarzystwie Mariusza Kamińskiego. (fot.:facebook.com/czabanski.krzysztof)

Wiceminister kultury Krzysztof Czabański zapowiedział, że opłata audiowizualna może być nawet o połowę niższa niż obecny abonament.

Krzysztof Czabański, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego był gościem wieczornego wywiadu politycznego na antenie TVP. Rozmowa, która miała miejsce 12 kwietnia, była niemal w całości poświęcona tzw. dużej ustawie medialnej. Tj. propozycji ministerstwa kultury przekształcenia mediów publicznych w media narodowe.

- Chciałbym uspokoić. Abonament będzie obniżony - mówił Czabański. - Dziś obowiązuje opłata to 22,7 zł. Być może zejdziemy z nią nawet o połowę, ale zapewniając powszechność. Zgromadzimy środki, które pozwolą mediom publicznym zbudować fundament finansowy na tyle silny, żeby mogły robić dobry program, ściągać do siebie twórców.

Wiceminister podkreślił, że w dalszej perspektywie media te mogą zostać nawet ograniczone pod względem emisji reklam. Wiele zależy od tego jak będzie funkcjonować nowa opłata.

Największe kontrowersje budzi zmiana charakteru TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Podmioty te mają zostać przekształcone ze spółek prawa handlowego na media narodowe, których definicja nie jest do końca znana. Zmiana ta budzi sprzeciw części dziennikarzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kibic 2016-04-12 23:55:11
    Może p. Czabański uchyli rąbka tajemnicy i powie ile dotąd "prywatnie"dostał od p. Biereckiego który uwłaszczył się na ciułaczach ze SKOK'ów. I na wszelki wypadek "zabezpieczył" te pieniążki w Luksemburgu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA