REKLAMA

Aborcja, czarny protest: PO mobilizuje kobiety w całym kraju

 • Autor: GP
 • 29 września 2016 12:30
Aborcja, czarny protest: PO mobilizuje kobiety w całym kraju PO mobilizuje kobiety w całym kraju. (fot.:twitter.com/gajewska_kinga)

• Posłanki PO w Sejmie a aktywistki partii w całym kraju, nawołują do udziału w akcji czarny protest.
• - Za pośrednictwem mediów chcemy dotrzeć do 52 proc. naszego społeczeństwa, czyli do kobiet - mówiła o apelu ubrana na czarno Ewa Kopacz.
• - Będziemy wspierać nasze panie - mówił w Krakowie działacz PO w regionie Grzegorz Lipiec.
• Czarny protest trwa bez przerwy, a jego najbliższą kulminacją będzie sobotnie (1 października) spotkanie pod Sejmem.

Posłanki PO wystąpiły w Sejmie na konferencji prasowej, która była wyrazem wsparcie dla inicjatywy czarnego protesty, którym kobiety w Polsce wyrażają sprzeciw wobec obywatelskiego projektu całkowitego zakazu aborcji.

Sejm pracował nad tym projektem w piątek (23 września). Wysłał go po pierwszym czytaniu do prac w komisji. Tego samego dnia posłowie odrzucili liberalizujący przepisy aborcyjne projekt pochodzący z lewicy.

- Za pośrednictwem mediów chcemy dotrzeć do 52 proc. naszego społeczeństwa, czyli do kobiet - mówiła w Sejmie Ewa Kopacz. - Apelujemy do polskich kobiet o wzięcie udziału w sobotnim (1 października) proteście pod Sejmem i poniedziałkowym proteście w pracy.

Była premier, ubrana na czarno, jak towarzyszące jej inne posłanki PO (np. Małgorzata Kidawa Błońska.) argumentowała, że "nie można zastępować sumienia kodeksem karnym".

- Nie można pozbawiać polskich, dumnych kobiet prawa do wyboru.

Spotkanie w Sejmie było tylko częścią większej kampanii w polskich miastach.

Platforma Obywatelska zorganizowała w czwartek (29 września) w kilku miejscach Polski konferencje nawołujące do udziału w czarnym proteście. Na konferencji prasowej w Krakowie politycy partii argumentowali za prawem liberalizującym przepisy.

Czytaj: Wsparcie dla czarnego protestu płynie z Parlamentu Europejskiego

- Będziemy wspierać nasze panie - mówił Grzegorz Lipiec, działacz PO, członek zarządu Województwa Małopolskiego. - to pierwszy ogólnopolski protest, przeciwko nowej "ofercie" złożonej przez PiS. Ofercie rozbicia kolejnego kompromisu społecznego.

Ubrane na czarno działaczki partii mówiły dalej.

- Parlamentarzyści, parlamentarzystki, radni i radne PO wspierają gorąco czarny protest. Czarny protest kobiet w sobotę (to o proteście w stolicy, 24 września - red.) zjednoczył nie tylko osoby popierające liberalizację aborcji, ale i osoby często nie wychodzące na ulice.

W Krakowie przekonywano, że istnieje wśród protestujących świadomość trudnego charakteru rozwiązań aborcyjnych sprzed 20 lat.

Działacze PO nawoływali do protestu też w Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie i innych mniejszych miastach kraju.

Aktywistki PO w Lublinie nawołujące do udziału w czarnym proteście, źródło: twitter.com/Platforma_org

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • Gosc 1 2017-09-24 11:02:07
  Aborcja jest tematem trudnym, gdyż pod uwagę bierze się tylko mężczyzn i kobiety ale pod uwagę nie bierze się nienarodzonego Życia. W celu lepszego zrozumienia sytuacji musimy zastanowić się nad pewnymi kwestiami: Aborcja nie jest tematem osobnym. Aborcja jest tematem powiązanym z całokształtem naszego myślenia! Czy ratowanie kobiet pomoże ratowaniu ich dzieci? Czy ratowanie kobiet jest rzeczywiście ratowaniem czy zezwalaniem na zabijanie ludzi nienarodzonych? Dlaczego ratowanie kobiet polega na mordowaniu ludzi? Czy możemy ratować kobiety w taki spsob, żeby w międzyczasie nie krzywdzić drugiego człowieka? Jeśli kobiety, które tworzą życie będą zabijać swoje własne dzieci to kto w takim razie powinien zadbać o to, żeby życie, które ONE tworzą, a za które ONE są odpowiedzialne w pierwszej kolejności? Czy zabijanie Życia w samym jego zarodku nie świadczy o tym kim się staliśmy jako ludzie? Czym jest dla nas Zycie ogólnie ujmując jego definicję? Dlaczego dałyśmy się wciągnąć w sytuacje biało-czarna, w której nie ma innej opcji jak tylko mordowanie nienarodzonego Życia? Musimy się zastanowić nad paradoksem sytuacji i paranoją naszego myślenia. Krótko mówiąc: z aborcją i naszym ogólnym myśleniem jest coś nie tak!
 • Gosia 2016-10-03 22:23:44
  Jaka oferta PIS?! Przecież to projekt obywatelski , nie partyjny!
 • Beata 2016-09-30 22:19:59
  PO to MASONERIA . Jak tacy ludzie moga sie wypowiadac w kwesti ludzkiego zycia a poza tym widac po kolorze ubran ze nie sa w zalobie lecz za smiercia.Czytajcie panstwo co masoneria chce zgotowac calemu swiatu.
 • Polak 2016-09-29 21:34:59
  Do Ewa: tak, podczas stosunku i wytrysku mężczyzna marnuje tyle plemników, dobrze, że plemnik to jeszcze nie życie poczęte.
 • Polak 2016-09-29 21:30:00
  Zakazania aborcji chcą starsze kobiety i księża, którzy najbardziej znają na macierzyństwie. Aborcja tej grupy nie dotyczy. Przerażające jest zacietrzewienie wyrażania opinii. Niech wszyscy stosują zasadę "Co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie".
 • PO-hańba i WSTYD!!! 2016-09-29 16:59:32
  Moje panie trochę na "CZARNY STRUJ" za PÓŻNO! POGRZEB PO był 25.10.2016r. i już nic tego nie zmieni!
 • martin 2016-09-29 13:51:19
  czyżby chuć była tak mocna ze nie ma czasu się zabezpieczyć ??? Czyżby kobiety były tak głupie i nie miały pojęcia jak się zabezpieczyć przed niechciana ciąża ??? Większość tych kobiet co chcą aborcji żyje samotnie z swym dzieckiem , wiec dlaczego każą innym robić skrobanki ???
 • Ewa 2016-09-29 13:06:53
  "Czarne Panie"- problem aborcji to problem takze mezczyzn! To panowie zapladniaja panie i oni powinni za takie "wpadki" placic kary, a nie kobiety!
 • tuli panek 2016-09-29 12:42:33
  Precz z "kopaczka" i jej hasłami i apelami!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA