REKLAMA

Aborcja: PO broni kompromisu. "To zbyt poważny temat"

  • Autor: GP
  • 21 września 2016 10:54
Aborcja: PO broni kompromisu. "To zbyt poważny temat" Posłanki PO pytają prezydium co się dzieje z uchwałą w sprawie aborcji autorstwa klubu PO. (fot.:twitter.com/Platforma_org)

• Temat aborcji popycha PO do kolejnego apelu o uszanowanie obowiązującego prawa.
• Posłanki partii argumentowały, że temat jest zbyt poważny, by budować na nim karierę polityczną.
• W Polsce aborcję dopuszcza się w trzech przypadkach: gwałtu, zagrożenia życia matki lub nieuleczalnego uszkodzenia genetycznego płodu.

W środę (21 września) posłanki PO, Joanna MuchaMałgorzata Kidawa-Błońska referowały stanowisko Platformy wobec nowych propozycji obywatelskich. Sejm w godzinach popołudniowych tego dnia będzie debatował o projektach aborcyjnych.

Posłanki były bardzo zawiedzione, że Marszałek Sejmu Marek Kuchciński od miesięcy nie poddaje pod głosowania uchwały PO dotyczącej aborcji. Ten dokument wzywa do pozostawienia prawa aborcyjnego takim jakie jest.

- Kompromisu wokół aborcji nie należy naruszać - mówiła Kidawa-Błońska. - Kompromis jest gwarancją, że o bardzo trudnych sprawach możemy rozmawiać w sposób spokojny i odpowiedzialnie.  Aborcja to zbyt poważny temat, by ktokolwiek budował na nim kariery polityczne - wyraziła zdanie PO była Marszałek Sejmu.

Poseł Joanna Mucha pytała przez media Prawo i Sprawiedliwość: - Czego boi się PiS? Pół roku przetrzymując naszą uchwałę w komisjach sejmowych?

Posłanki dopytywane przypominały, że projekty zgłoszone w Sejmie nie są ani dobre dla kobiet, ani nie są dobre dla dzieci.

Sejm na swoich stronach przewiduje (21 września), że debata o aborcji zostanie przeprowadzona 22 września.

Czytaj: Kluby zajmują stanowiska wobec projektów aborcyjnych

Trzy ustawy, które zgłosiły komitety obywatelskie będą referować Joanna Banasiuk, była poseł Twojego Ruchu Barbara Nowacka i Jan Klawiter.

Pod obrady zgłoszono trzy projekty. Barbara Nowacka reprezentować będzie inicjatywę liberalizacji przepisów antyaborcyjnych, tj. poszerzenia możliwości uzasadniających zabieg przerwania ciąży. Joanna Banasiuk reprezentować będzie inicjatywę Ordo Iuris, która chce całkowitego zakazu przerywania ciąży.

Kluby parlamentarne nie są zgodne co do tego jak głosować w sprawie aborcyjnych propozycji. 

Prawo w tym momencie pozwala na przerwanie ciąży tylko w trzech przypadkach: ciąży w wyniku gwałtu, zagrożenia życia matki lub genetycznego uszkodzenia płodu (tj. wady genetycznej, która może zabić dziecko tuż po urodzeniu lub innego ciężkiego schorzenia, nieuleczalnego przy obecnym stanie rozwoju medycyny).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Vika 2016-09-24 20:27:00
    Do Babcia: A ty tak wogóle wiesz co to MIŁOŚĆ!!!!!!?
  • Babcia 2016-09-22 08:31:51
    ak czytam ,te wypociny tych,, obrońców życia" to aż mną trzęsie.Sama jestem przeciwniczką aborcji, urodziłam i wychowałam czworo dzieci ale nigdy, nigdy!!! nie zmuszałabym żadnej kobiety aby musiała rodzić dziecko z gwałtu,jeśli sama tego nie zechce, nigdy aby rodziła dziecko które po urodzeniu będzie zdeformowanym potworkiem, nigdy aby poświęcała własne życie aby dziecko urodzić.Każda kobieta ma prawo do samodecydowania i jeśli zechce takie dziecko urodzić czy narażać swoje życie, nam nic do tego, to ma być jej decyzja. Teraz chce się takie prawo, do swobodnej decyzji kobiety czy rodziny ,odebrać. Teraz ci ,,obrońcy życia" chcą wprowadzić przymus rodzenia.Ten cały Chazan, ta Kaja Godek, i inni działacze, to ludzie chorzy,nawiedzeni,fanatycy,opętani nienawiścią do innych.Urodzili się nie w tym czasie i tym kraju.Tacy jak oni służyli Hitlerowi, on w Niemczech też wprowadził całkowity zakaz aborcji, z tym że kobiety ,którym ciąża zagrażała życiu mogły jej dokonać. Te fundacje ratujące poczęte życie ,wprowadzały ludzi w błąd zbierając podpisy pod petycją.Sama widziałam jak pod kościołem namawiały parafianów do składania podpisów, bo lewacy chcą aborcji na życzenie. I głupie babcie podpisywały, tak naprawdę nie wiedząc co podpisują.Wstyd!!!!! Oszuści!!!! Polacy powinni walczyć o referendum ,w tej sprawie, bo to poważna sprawa.Ochrona życia to tylko wierzchołek góry lodowej, tu chodzi o ograniczenie lub odebranie praw kobietom. Wygląda na to że, w Polsce kobieta jest pozbawiana prawa obywatelskiego.Ciekawa jestem jak będą ,kobiety karać więzieniem za dokonanie aborcji ,jeśli np ona będzie miała 3-4 dzieci, w domu do wychowania. Wstyd i hańba dla takiego rządu, który pozbawia obywateli prawa .Nie słyszałam jeszcze aby przepisami zmusić kogoś do miłości.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA