REKLAMA

Aborcja: W Sejmie posiedzenie klubu PiS m.in. ws. projektu dot. prawa aborcyjnego

  • Autor: PAP/AT
  • 06 października 2016 09:20
Aborcja: W Sejmie posiedzenie klubu PiS m.in. ws. projektu dot. prawa aborcyjnego - W sprawach światopoglądowych dyscypliny w głosowaniu w naszym klubie nie ma - powiedziała Mazurek (Beata Mazurek, fot.pis.org.pl)

• W czwartek (6 października) rano w Sejmie zebrał się klub PiS. Posłowie PiS mają rozmawiać m.in. o głosowaniu ws obywatelskiego projektu zaostrzającego przepisy aborcyjne.
• Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek powiedziała, że nie będzie w klubie dyscypliny głosowania.

W środę (5 października) na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka wnioski o odrzucenie obywatelskiego projektu komitetu "Stop aborcji" złożyli: poseł PiS Witold Czarnecki oraz posłowie PO. Komisja zarekomendowała Sejmowi odrzucenie obywatelskiego projektu. Następnie w środę późnym wieczorem odbyła się w Sejmie ponowna, burzliwa debata nad projektem.

Rzeczniczka klubu PiS pytana przed posiedzeniem klubu, jak klub zagłosuje ws obywatelskiego projektu zaostrzającego przepisy dot. aborcji odpowiedziała: "każdy poseł będzie podejmował decyzję sam". Dopytywana, czy w klubie nie będzie dyscypliny w głosowaniu Mazurek odpowiedziała: "oczywiście, że nie". "Od początku mówiłam, że w sprawach światopoglądowych dyscypliny w głosowaniu w naszym klubie nie ma" - powiedziała rzeczniczka klubu PiS.

Głosowanie ws obywatelskiego projektu ma odbyć się w Sejmie w porannym bloku głosowań, który ma się rozpocząć o godz.10.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mopsa 2016-10-06 09:42:17
    PiS w panice po czarnym poniedziałku a prezes wkurzony bo musiał wstać 3 godziny wcześniej niż zazwyczaj !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA