REKLAMA

Adam Szłapka: PiS wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej

 • Autor: PAP/AT
 • 23 marca 2017 12:03
Adam Szłapka: PiS wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej Jeśli polska dyplomacja z uporem godnym lepszej sprawy będzie w każdej sytuacji mówić nie, bo nie, to nasi partnerzy w końcu po prostu postawią nas na margines - mówi poseł Nowoczesnej (Adam Szłapka, fot. facebook/Adam Szłapka)

Polityka rządu PiS, wewnętrzna i nieudolna dyplomacja, wyprowadza nas z Unii Europejskiej. Nie musi dojść do Polexitu, my po prostu już jesteśmy na marginesie - uważa poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

"Wewnętrzna polityka rządu PiS oraz nieudolna dyplomacja wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej" - stwierdził Adam Szłapka, odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi premier Beaty Szydło.

W czwartek (23 marca) premier Szydło zapowiedziała w TVN24, że jeżeli w Deklaracji Rzymskiej, która ma zostać podpisana w sobotę w Rzymie nie będą zawarte priorytetowe dla Polski postulaty, to nasz kraj nie przyjmie tej deklaracji.

Jak wskazała, Polska ma cztery priorytety ws. Deklaracji Rzymskiej: jedność UE, ścisła współpraca z NATO, wzmocnienie roli parlamentów narodowych i zasady wspólnego rynku, które łączą, a nie dzielą.

Do tej wypowiedzi odniósł się podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie polityk Nowoczesnej Adam Szłapka, który ocenił, że jest to kontynuacja półtorarocznej polityki polskiej dyplomacji. "To takie mówienie nie, bo nie" - stwierdził.

"Jeśli polska dyplomacja z uporem godnym lepszej sprawy będzie w każdej sytuacji mówić nie, bo nie, to nasi partnerzy w końcu po prostu postawią nas na margines. Jak będziemy na marginesie, nie będziemy mogli wpływać na to, jak będzie wyglądała UE" - dodał.

"Polityka rządu PiS, wewnętrzna i nieudolna dyplomacja, wyprowadza nas z Unii Europejskiej. Nie musi dojść do Polexitu, my po prostu już jesteśmy na marginesie, już jesteśmy objęci sankcjami na własne życzenie" - podkreślił polityk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Rząd Baranów 2017-03-24 14:15:45
  Widzę że głupków w tym kraju nie brakuje. Pewnie są młodzi i nie pamiętają jaki był poziom życia w kraju przed wejściem do Unii i jak wiele się zmieniło. Ci zdrajcy z UE zafundowali nam duuużo lepsze drogi niż wcześniej, infrastrukturę miejską, rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, dopłaty do żywności, zniesienie większości ceł na importowane towary, nie mówiąc już o takich szczegółach jak swoboda podróżowania czy możliwość pracy dla tych że zdrajców (z czego skwapliwie skorzystało kilka milionów sług zdrajców którzy pewnie nie są dla was prawdziwymi Polakami). Jest jeden prawdziwie niezależny kraj na świecie. Nazywa się Korea Północna. Nie wątpię że Jarosław Polskęzbaw byłby zachwycony mając władzę Kimów ale co do reszty Polaków a przynajmniej większości, nie jestem pewien. Zdrajcą jest ten kto pcha naród ku biedzie i izolacji a nie ten kto potrafi rozmawiać w innych językach niż polski i łacina podwórkowa. Kto tego nie rozumie, temu mogę tylko współczuć bo nie ma dla niego nadziei.
 • Polak 2017-03-24 09:53:39
  Polacy nie chcą wyjść z EU, to PIS chce wyprowadzić Polskę z EU a to jest wielka różnica. Polska to nie jest PIS!!!
 • TADEK 2017-03-24 08:33:24
  JEZELI EU NIE DA RADY SIE ZREFORMOWAC ,NALEZY JAK NAJSZYBCIEJ OPUSCIC UNIE ,REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA