REKLAMA

Administracja: "eGO" to nowa nazwa profilu zaufanego

  • Autor: GP
  • 22 listopada 2016 11:56
Administracja: "eGO" to nowa nazwa profilu zaufanego Resortem Cyfryzacji kieruje Anna Streżyńska, na zdjęciu w towarzystwie wiceministrów. (fot.:mc.gov.pl)

• W internetowym plebiscycie na nową nazwę dla profilu zaufanego wygrała propozycja "eGO". Zagłosowały na nią 2503 osoby.
• W głosowaniu można było też poprzeć propozycję "podpis+" lub "AjDi".
• W sondzie można było też wygrać komputer.

Internetowa ankieta Ministerstwa Cyfryzacji wybrała jedną z trzech propozycji nowej nazwy dla profilu zaufanego. W głosowaniu, którego wyniki resort Anna Streżyńska zorganizował w sieci internauci dokonali wyboru oddając 2503 głosy na nazwę "eGO".

W głosowaniu można było też zagłosować na propozycję "podpis+" (813 głosów) i "AjDi" (381 głosów). Głosów oddano 3697.

Czytaj: Koniec plastikowych dowodów i prawa jazdy?

Sonda nie była tylko wyborem nowej nazwy dla rozwiązania, które ma ułatwić kontakt z urzędami, była też konkursem. - Pierwsza osoba, która nadesłała nam taką propozycję otrzyma w nagrodę wysokiej klasy komputer osobisty. Z laureatem skontaktujemy się osobiście. Gratulujemy! - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Profil Zaufany to elektroniczna forma identyfikacji obywateli, którą zakłada ułatwia załatwianie urzędowych spraw on-line. Można go założyć przez internet, w placówkach banków komercyjnych lub w urzędach. Informacje o tym rozwiązaniu można znaleźć na stronach Ministerstwa i na witrynie obywatel.gov.pl

Źródło: mc.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA