REKLAMA

Adrian Zandberg: róbmy to tak jak Skandynawowie

 • Autor: TM
 • 22 października 2015 10:20
Adrian Zandberg: róbmy to tak jak Skandynawowie Ocena możliwości systemu emerytalnego zależy od jego dochodów – przypomniał Zandberg.

Jeżeli chcemy odpowiedzialnie rozmawiać o wieku emerytalnym, to róbmy to tak jak Skandynawowie. Najpierw zadajmy sobie pytanie w jaki sposób utrzymać ludzi na rynku pracy, a potem zastanawiajmy się nad tym, jaki ma wiek emerytalny - powiedział w Radiu ZET Adrian Zandberg z Partii Razem.

Ocena możliwości systemu emerytalnego zależy od jego dochodów, a te są zaniżane przez powszechność umów śmieciowych oraz samozatrudnienie przedsiębiorców, którzy płacą bardzo niskie składki na system zabezpieczeń społecznych - przekonywał Zandberg.

Przypomniał, że "mamy też problem polegający na tym, że w Polsce jest bardzo niski udział ludzi po 60. roku życia na rynku pracy".

Nawet w realiach obecnego systemu tracą oni pracę i wypadają z rynku pracy. Niewiele nam przyjdzie z podniesienia wieku pracy na papierze, jeżeli ludzie, którzy są przed wiekiem emerytalnym zamiast na emeryturę będą lądowali w pomocy społecznej - dodał polityk Partii Razem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Tylko prawdziwa prawica 2015-10-22 12:35:55
  życzę pana partii poparcia 4,95% żeby partia Razem zabrała głosy ZLewowi i żeby wasze 2 partie nie weszły do sejmu, bo ludzie o tak idiotycznych poglądach nie są Polsce potrzebni.
 • obywatel Che 2015-10-22 12:09:42
  Ja tez oddam głos nie tylko na Zukremana ale i na Bermana czy Szechtera.
 • Antykomunista nie bolszew 2015-10-22 12:07:36
  Do Tomasz: Lewak musi głosować na lewaków to jest partyjny obowiązek
 • Tomasz 2015-10-22 11:22:58
  Miałem głosować na Nowoczesna albo PSL - ale zagłosuję na Razem, dam im przysłowiowe 5 minut (lat :D ). Będą mieli okazję do pełniejszego odkrycia swoich poglądów, a za kolejne 5 lat ich ocenię. Tak jak oceniam dziś PiS (chcą niszczyć), PO (zbyt pewni siebie), Kukiza (zdebilizował się).
 • Mary 2015-10-22 11:02:53
  dziś decyzja - idę na wybory! głosuję na Razem! (brak mi tylko waszego kandydata na senatora w moim okręgu)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA