REKLAMA

Afera po programie w TVP Info. Oburzony senator pisze pismo do KRRiT

 • Autor: GP
 • 14 czerwca 2016 13:38
Afera po programie w TVP Info. Oburzony senator pisze pismo do KRRiT Jan Rulewski na mównicy w Senacie RP. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Po udziale w programie w TVP Info senator PO Jan Rulewski zdecydował się napisać pismo do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
• Polityk jest zbulwersowany postawą dziennikarza, który prowadził debatę i dopuścił do wypowiedzi, która mogła naruszyć dobra osobiste senatora.

W wieczornym programie publicystycznym na antenie TVP Info gościem był senator PO, Jan Rulewski. Program dotyczył rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Wyemitowany odcinek, doczekał się stanowczej reakcji senatora we wtorek (14 czerwca).

Polityk oburzył się na słowa, jakie wypowiedział względem niego Ryszard Majdzik, który także był gościem dyskusji.

- Ja radzę panu, żebyście się spakowali, wyjechali, bo kiedyś będziemy was rozliczać. Już niedługo - mówił Majdzik. - Będziemy wydawać wyroki uczciwe na tych ludzi, którzy rozkradli majątek narodowy i którzy oszukali 4 czerwca 1989 roku Polaków w wyborach, tzw. wolnych, które nie były wolne i wybrano agenturę.

Jan Rulewski uznał oskarżenia wobec opozycyjnej historii jego osoby za skandal. Polityk PO był działaczem Solidarności w Bydgoszczy w okresie przełomu, końca lat 80. XX w.

Czytaj: Nowoczesna ma apel do polaków na Wyspach

Rulewski uznał słowa Majdzika za obraźliwe, a w szczególności zwrócił uwagę na brak reakcji prowadzącego i moderującego dyskusję dziennikarza, co skłoniło senatora do powiadomienia o sprawie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- Zgodnie z ustaleniami z redaktorem prowadzącym, moim rozmówcą miał być Pan Krzysztof Wyszkowski. W rzeczywistości zaproszono dwóch adwersarzy - Ryszarda Majdzika i Adama Borowskiego - pisze do KRRiT senator. I dalej - Przez cały czas trwania audycji prowadzący Klarenbach był sekundantem jednej ze stron, tracąc przy tym swój obiektywizm dziennikarski.

Pismo trafiło już do konstytucyjnego ciała jakim jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • Andrzej STAWSKI 2016-06-19 00:48:40
  Herr Rulesky , Towariscz Ruliewskij możet tak polityczna emerytura a nie stetryczałe pierdo..le..nie o szopenie. Do trumny tetryku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!~! Wyście się już pseudo solidaruch wypalili, jak grill po 7-mym kurczaku !!!!
 • TenSam 2016-06-15 18:12:37
  Powołując się na ogólną uczciwość i ogólną etykę Rulewski dawno winien siedzieć w pierdlu- jest tak samo winien za zniszczenie kraju jak i wszyscy inni pobratymcy partyjni !!!!!!
 • spragniony123 2016-06-15 16:54:27
  Do Anty pisowiec: Widziałeś wieczór wyborczy Komorowskiego Jak TV zaprosiła sześciu zwolenników Komorowskiego i jednego z PiS nie komentowali, bo i co . Tak było przez osiem lat rządów PO . Śliny już wam brakowało ,dlatego przegraliście, miernoty
 • afera gruntowa gminy"B" 2016-06-15 07:46:35
  Do Krzysztof Kornatowicz: Chcieć to nie znaczy móc! Dlaczego Rząd PiS wprowadził nowelizację ustawy o przedłożeniu przedawnień przestępstw tylko do 10 lat? Sitwa przestępcza, kolesiostwo ze złodziejami komuchami wciąż trwa. W związku z powyższym nie zapowiada się oby wymiar sprawiedliwości w najbliższych 3latach zmienił dotychczasowy punkt widzenia.
 • Krzysztof Kornatowicz 2016-06-14 22:49:29
  Do jpg00: W jakiej znowu " wolnej " Polsce ?! 5 milionów egzekucji komorniczych !!! 6000 samobójców rocznie tylko z przyczyn ekonomicznych ( oficjalnie dostępne dane policyjne ) ! Zniszczona klasa średnia , zmonopolizowany handel obcymi hipermarketami HIPERBIEDY !!! Trzypokoleniowy dług ! Wysprzedane lub zlikwidowane zakłady produkcyjne . Przemysł polski jest tak samo polski jak były polskie obozy zagłady ! Gigantyczny wzrost chorób psychicznych i depresji !!! Exodus milionów obywateli ! Drożyzna i 20 % bezrobocie ( liczone z wygnanymi na roboty ) . Śmieciowe pensje i emerytury ! Oddane obcym 80 % obrotu bankowego ! Sądy nie respektujące zapisów Polskiej Konstytucji ( patrz art. 68 , punkt 1 i 2 ) !!!!! Przejęcie 80 % przekazu medialnego w Polsce przez sprostytuowane szczekaczki polskojęzyczne z Niemiec !!! Gdzie ty durniu , matole dostrzegłeś wolność ?!!! To nawet kura rosołowa ma więcej rozumu politycznego od ciebie - matole ! krzysztof Kornatowicz ( czytajcie Wyrugowani.pl )
 • Patryiota 2016-06-14 17:26:02
  Do jpg00: Chyba chciałeś powiedzieć w rozkradzionej i zniszczonej Polsce właśnie przez takie szumowiny jak Rulewski i tej całej bandy komuchów z wałęsą na czele. (specjalnie napisałem jego nazwisko z małej litery bo taki sprzedawczyk nie zasługuje nawet na to żeby jego nazwisko pisać z dużej litery)
 • Anty pisowiec 2016-06-14 17:22:02
  Prawidłowo Panie Senatorze. Śmiać mi się chciało jak dziennikarz podziękował za dyskusję. To nie była dyskusja tylko pyskówka. Hańba.
 • jpg00 2016-06-14 16:37:26
  Do Krzysztof Kornatowicz: Czy Ty się "człowieku" czytasz ? rozumiesz co napisałeś ? Dzięki takim Ludziom jak Pan Rulewski żyjesz w WOLNEJ POLSCE.
 • Krzysztof Kornatowicz 2016-06-14 14:37:52
  Faktycznie , to wielki skandal , że obywatele dopiero teraz dowiadują się , iż za liderami Solidarności kryli się PRL-owscy agenci , których zadaniem było oszukać naród !!! Czas najwyższy , aby całą tą ośmiornicę polityczną aresztowano i przykładnie rozliczono za ten cichy rozbiór Polski , z jakim mamy do czynienia ! Krzysztof Kornatowicz ( czytajcie Wyrugowani.pl )REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA