REKLAMA

Afera w zakładzie poprawczym. Minister odwołał dyrektora

  • Autor: PAP/AT
  • 10 sierpnia 2017 12:50
Afera w zakładzie poprawczym. Minister odwołał dyrektora Minister sprawiedliwości podjął decyzję o odwołaniu dyrektora Mariusza Wojasińskiegopo tym jak w zakładzie stwierdzonych nieprawidłowości w sprawowaniu przez niego nadzoru w zakładzie poprawczym (fot. ms.gov.pl)

Minister sprawiedliwości odwołał dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim, skąd w nocy z poniedziałku (7 sierpnia) na wtorek (8 sierpnia) uciekli trzej wychowankowie.

Według informacji, minister podjął taką decyzję w wyniku czynności sprawdzających w tym zakładzie oraz stwierdzonych nieprawidłowości w sprawowaniu nadzoru przez jego dyrektora Mariusza Wojasińskiego. Został on odwołany z dniem 9 sierpnia. Obowiązki dyrektora od 10 sierpnia powierzono Katarzynie Wierzbickiej, starszemu wizytatorowi departamentu spraw rodzinnych i nieletnich MS. Ponadto biuro kontroli i audytu MS przeprowadzi kontrolę placówki

Podopieczni placówki, za pomocą różnych przedmiotów, sforsowali drzwi, po czym z pierwszego piętra - gdzie znajdowały się ich sypialnie - zbiegli na parter. Następnie wybili szybę w portierni, wyszli z budynku i po przeskoczeniu ogrodzenia uciekli.

Na miejsce skierowano policyjne patrole i psy tropiące wraz z przewodnikami. Jeden z uciekinierów - 19-latek z Łodzi - został zatrzymany ok. godz. 2 w nocy i trafił z powrotem do zakładu. Jest pełnoletni, zatem może odpowiadać jak dorosły - prawdopodobnie za przestępstwo samouwolnienia i uszkodzenia mienia.

Nadal poszukiwani są dwaj 16-latkowie, pochodzący z Łodzi i Wrocławia.

Śledztwo w sprawie ucieczki nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pabianicach. Zapowiedziała zbadanie, czy pracownicy zakładu poprawczego zachowali się prawidłowo.

Wszyscy trzej uciekinierzy znaleźli się w placówce resocjalizacyjnej głównie za przestępstwa przeciwko mieniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA