REKLAMA

Agenci CBA w MON. Resort zapewnia o kooperacji w sprawie przetargu na GPS dla wojska

  • Autor: PAP/GP
  • 26 lipca 2017 06:25
Agenci CBA w MON. Resort zapewnia o kooperacji w sprawie przetargu na GPS dla wojska Według tygodnika "Do Rzeczy" zabezpieczanie dokumentów w pomieszczeniach Inspektoratu Uzbrojenia MON trwały kilka godzin. (fot.:CBA/twitter.com)

Inspektorat Uzbrojenia MON udostępnił inspektorom Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokumenty przetargowe dotyczące zakończonego w połowie lipca przetargu na dostawy odbiornika GPS dla wojska – powiedziała we wtorek (26 lipca) późnym wieczorem rzeczniczka prasowa MON mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

• Rzecznik resortu Antoniego Macierewicza zapewniła, że nie doszło do zatrzymań w czasie akcji w MON.

• We wtorek (25 lipca) agenci CBA weszli do Ministerstwa. Jak twierdzili informatorzy "Do Rzeczy", przeszukano pomieszczenia i zabezpieczono dokumenty w pomieszczeniach Inspektoratu Uzbrojenia (IU) MON. Całą akcja trwała kilka godzin.

 

Pęzioł-Wójtowicz poinformowała, że Inspektorat Uzbrojenia w ramach kontroli udostępnił inspektorom CBA dokumenty przetargowe. - CBA nie postawiło nikomu w tej sprawie zarzutów, ani nikogo nie zatrzymało - zaznaczyła rzeczniczka MON.

Podkreśliła, że podczas kontroli nie przeprowadzono przeszukań w pomieszczeniach Inspektoratu. - Wszelkie informacje na ten temat są nieprawdziwe - powiedziała.

Rzeczniczka podkreśliła, że kontrolowane przez CBA postępowanie było prowadzone w trybie konkurencyjnym zgodnie z prawem zamówień publicznych. - Przetarg wygrała firma Hertz System LTD, ale do chwili obecnej IU nie podpisał żadnych umów w tej sprawie - zaznaczyła major.

Wtorkowe doniesienia prasowe

O wejściu funkcjonariuszy CBA we wtorek do CI MON poinformował tygodnik "Do Rzeczy"; jak napisano, chodzi o rozstrzygnięty kilka dni temu przetarg na dostawę wojskowego odbiornika GPS.

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - powiedział Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Według tygodnika "Do Rzeczy" zabezpieczanie dokumentów w pomieszczeniach Inspektoratu Uzbrojenia MON trwały kilka godzin. Chodzi o ogłoszony w maju 2016 r. i rozstrzygnięty przed kilkoma dniami przetarg na dostawy dla wojska 1224 kompletów wojskowego odbiornika GPS z modułem SAASM+. Wartość zamówienia przekraczała 42 mln zł - podał tygodnik.

Według informacji tygodnika przetarg wygrał przedsiębiorca, który wcześniej brał udział w ustawianych przetargach na dostawy dla wojska.

Również rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował PAP, że odniesie się do publikacji tygodnika w środę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kpiny jakieś 2017-07-26 11:42:06
    Antoś sobie poradzi. CBA będzie go przepraszać i całować po stopachREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA