REKLAMA

Agencja Nieruchomości Rolnych ma wymienić szefów spółek

  • Autor: GP
  • 06 grudnia 2016 14:32
Agencja Nieruchomości Rolnych ma wymienić szefów spółek ANR zawiaduje hodowlami koni i roślin. (fot.:pexels.com/domena publiczna)

• Ma dojść do dużych zmian personalnych w spółkach podległych Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR).
• Zmiany mają dotknąć 16 posad prezesów i 13 osób z zarządów.
• ANR zasłania się "koniecznością uporządkowania działalności spółek".

We wtorek (6 grudnia) media obiegła informacja o planowanych zmianach na kierowniczych stanowiskach spółek podległych Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR). Jeśli informacje rozgłośni RMF FM się potwierdzą, to 16 szefów spółek SP pod ANR i około 13 członków zarządów tych podmiotów może stracić posady.

- Chodzi m.in. o szefów dużych hodowli roślin i zwierząt, a także aż pięciu stadnin koni - pisała na stronach internetowych rozgłośnia. Podano nazwy hodowli koni m.in.: Liski, Prudnik, Walewice.

Agencja jest pod czujnym okiem mediów, od kiedy między zimą i wiosną 2015 roku, doszło w podległej jej stadninie koni w Janowie podlaskim do skandalu. W renomowanej hodowli koni arabskich padały klacze oddane w opiekę tego ośrodka.

Skandal ten doprowadził w czerwcu br. do procesu byłego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim. Nie obyło się też bez poważnych oskarżeń opozycji pod adresem ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Przedstawiciele ANR tłumaczą nadchodzące zmiany personalne "koniecznością uporządkowania działalności spółek".

ANR ma pod opieką m.in. hodowle roślin w miejscowościach Kościan, Tulce, Kłodawa i w Krakowie. Odpowiada także za stadniny koni w Michałowie, w Bielawie koło Łowicza, czy Sępopolu. Agencja za główny cel działalności ma postawione zarządzanie własnością Skarbu Państwa, która ma charakter rolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA