REKLAMA

Air Force One z prezydentem Trumpem na pokładzie wyleciał do Polski

 • Autor: PAP/JS
 • 05 lipca 2017 14:46
Air Force One z prezydentem Trumpem na pokładzie wyleciał do Polski Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem na pokładzie (fot. youtube.com)

Air Force One z prezydentem USA Donaldem Trumpem na pokładzie odleciał z bazy wojskowej Andrews koło Waszyngtonu do Polski. Trump spotka się w Warszawie m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą.

Amerykański prezydent przyleci do stolicy Polski w środę (5 lipca) wieczorem. Następnego dnia będzie w Warszawie gościem szczytu krajów Trójmorza. Wezmą w nim udział przywódcy państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, którzy mają m.in. prowadzić rozmowy o współpracy transatlantyckiej w dziedzinie inwestycji rozwojowych.

Przed wylotem Trump napisał na Twitterze, że "przygotowuje się do wyjazdu do Polski, skąd uda się do Niemiec na (szczyt) G20".

W czwartek po południu Trump wygłosi przemówienie na warszawskim Placu Krasińskich. Następnie uda się na szczyt G20 w Hamburgu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • sara 2017-07-05 17:29:13
  Do Mur z Meksykiem: Dlaczego tak ziejesz nienawiścią widać że jesteś z PO
 • Mur z Meksykiem 2017-07-05 15:33:40
  Trump przylatuje żeby pognębić Francję i Niemcy, którzy jego krytykują za politykę klimatyczną a rząd PIS za łamanie demokracji. Coś w stylu "Jak wy mnie krytykujecie to ja poprę czarne owce z waszej rodziny". Może przy okazji czarne owce złożą następne zamówienia bez przetargu w amerykańskich firmach.
 • historyk idei 2017-07-05 15:20:56
  To są wielkie dni dla Polski, przylatuje Prezydent Stanów Zjednoczonych do Warszawy, przyjeżdżają zdecydowani na zjednoczenie Przywódcy państw sąsiednich, jednoczmy się wszyscy wokół spraw ważnych dla OjczyznyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA