REKLAMA

Alkoholizm: Sejm będzie miejscem konferencji "Ku trzeźwości Narodu"

  • Autor: GP
  • 26 maja 2017 07:40
Alkoholizm: Sejm będzie miejscem konferencji "Ku trzeźwości Narodu" Alkoholizm jest problemem społecznym, z którym walczy między innymi Kościół katolicki w Polsce. (fot.:pixabay.com)

W Sejmie w piątek (26 maja) odbędzie się konferencja pt. "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu".

Kancelaria Sejmu informowała od czwartku (25 maja) o konferencji naukowej, którą gościć będzie Sejm w piątek (26 maja). Jej tytuł jasno definiuje jej cel, jest nim przeciwdziałanie alkoholizmowi. Konferencję pt. "Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu" otworzy Marszałek Sejmu poseł Małgorzata Zwiercan, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień, a wystąpią na niej jako honorowi goście: Marszałek Sejmu Marek Kuchciński; arcybiskup Marek Jędraszewski; metropolita krakowski; Elżbieta Rafalska minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia.

W programie konferencji znalazły się takie zagadnienia jak: prawne aspekty wychowania w trzeźwości, szkody zdrowotne związane z używaniem alkoholu, głos samorządu w debacie o alkoholizmie, a także pytanie: czy rola parlamentarzystów ogranicza się tylko do procesów legislacyjnych w walce z nałogami?

Konferencja odbędzie się w Sali Kolumnowej i będzie trwała między godziną 9.30 a 12.45.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Bywalec 2017-05-26 13:28:39
    W takim razie ja urządzę konferencje o sejmie wśród alkoholików "Ku trzeźwości umysłowej Narodu".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA