REKLAMA

Ambasada RP będzie rozmawiała z władzami Wielkiej Brytanii

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2016 07:37
Ambasada RP będzie rozmawiała z władzami Wielkiej Brytanii To drugi w ciągu tygodnia atak na Polaków w Harlow. W ubiegłą sobotę dwóch Polaków zostało ciężko pobitych na placu handlowym The Stow (fot.Krzysztof Belczyński/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki w oświadczeniu wydanym w niedzielę (4 września) wieczorem po nocnym ataku na polskich obywateli w Harlow w hrabstwie Essex zapowiedział, że kwestia bezpieczeństwa Polaków będzie przedmiotem rozmów z brytyjskimi władzami.

W krótkim komunikacie Rzegocki powtórzył informacje podane przez policję w Essex, że dwóch polskich obywateli zostało pobitych w centrum Harlow w nocy z soboty na niedzielę.

"Sprawę pobicia prowadzi Wydział Kryminalny Policji w Harlow. Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie pozostaje w stałym kontakcie z lokalną policją. Śledztwa w obu sprawach będą monitorowane przez służby konsularne do ich zakończenia" - napisał.

Czytaj też: Macierewicz: ponad wszelkie sojusze liczy się siła narodu oraz własnej armii

Jak zapewnił, planowane są wkrótce rozmowy z przedstawicielami brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, ministerstwa edukacji, a także z lokalnymi władzami i organizacjami polonijnymi.

To drugi w ciągu tygodnia atak na Polaków w Harlow. W ubiegłą sobotę dwóch Polaków zostało ciężko pobitych na placu handlowym The Stow; jeden z nich zmarł w poniedziałek w wyniku odniesionych obrażeń.

O incydentach przeciwko Polakom mają rozmawiać w Londynie polscy ministrowie; wylot polskiej delegacji jest możliwy w poniedziałek późnym popołudniem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA