REKLAMA

Ambasador Japonii z wizytą pożegnalną u ministra Waszczykowskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2016 19:11
Ambasador Japonii z wizytą pożegnalną u ministra Waszczykowskiego Minister pogratulował ambasadorowi ponad czteroletniej owocnej misji (fot. K.Siemion-Bielska/MSZ)

Minister Witold Waszczykowski spotkał dzisiaj (1 lutego) z kończącym misję dyplomatyczną w Polsce ambasadorem Japonii Makato Yamanaką. Minister pogratulował ambasadorowi ponad czteroletniej owocnej misji.

Podczas spotkania szef polskiej dyplomacji zauważył, że podczas mijającej kadencji ambasadora Makato Yamanaty stosunki polsko-japońskie rozwijały się intensywnie.

W 2019 r., gdy będziemy obchodzić 100-lecie dwustronnych kontaktów, będą więc powody do świętowania - podkreślił minister Witold Waszczykowski.

Ostatnie lata przyniosły dalszy napływ japońskich inwestycji do naszego kraju. Odbyły się także spotkania bilateralne na wysokim szczeblu, w tym wizyta premiera Shinzo Abe w Warszawie w 2013 r.

W mijających miesiącach szczególne znaczenie miało podniesienie stosunków do poziomu partnerstwa strategicznego oraz uruchomienie przez LOT bezpośredniego połączenia lotniczego Warszawa-Tokio w styczniu 2016 r. Oba wydarzenia, w których swój udział miał również ambasador Yamanaka, każą patrzeć z optymizmem na rozwój naszych stosunków w przyszłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA