REKLAMA

Amber Gold w Sejmie: Spotkanie robocze Komisji śledczej

  • Autor: GP
  • 05 września 2016 12:51
Amber Gold w Sejmie: Spotkanie robocze Komisji śledczej Poseł Małgorzata Wassermann została przewodniczącą komisji śledczej ds. Amber Gold z poparciem samego Jarosława Kaczyńskiego. (fot.:youtube.com)

• W poniedziałek (5 września) posłowie-śledczy ds. Amber Gold organizowali swoje pierwsze merytoryczne posiedzenie.
• Przewodnicząca komisji, poseł Małgorzata Wassermann przekonywała, że chce by komisja wystąpiła do instytucji państwowych o dokumenty w sprawie badanej piramidy finansowej.
• Pierwsze posiedzenie komisji już w środę (7 września).

W środę (7 września) odbędzie się pierwsze spotkanie merytoryczne komisji śledczej ds. Amber Gold. To specjalne ciało parlamentarne, które ma zbadać jak było możliwe, że doszło do powstania piramidy finansowej i wybuchu afery Amber Gold.

W poniedziałek (5 września) posłowie tego ciała spotkali się po raz pierwszy na poprzedzającym posiedzenie komisji spotkaniu roboczym.

- Kamery nie sprzyjają owocnej pracy i dyskusji - powiedziała portalowi 300polityka.pl szefowa komisji, poseł PiS Małgorzata Wassermann. - Chciałabym wysłuchać, jak każdy z posłów widzi pracę w komisji, jakie ma propozycje. To ma być robocze spotkanie.

Pierwszym krokiem komisji będzie wystąpienie do różnych agend państwa o dokumenty dotyczące sprawy Amber Gold. Posłowie muszą wystosować pisma do prokuratury, służb specjalnych, instytucji monitorujących rynek finansowy (KNF, NBP etc.).

- Posłowie nie mają dostępu do dokumentów - argumentowała ten krok Wassermann. - Chciałabym i to będę rekomendowała całej komisji, żebyśmy wystąpili jednocześnie do wszystkich instytucji, aby przekazały nam wszystko, co do tej pory zebrali w tej sprawie.

Czytaj: Poseł Kaczyński bronił Marszałka Sejmu

W ramach spotkania w środę (7 września) posłowie-śledczy zajmą się organizacją prac komisji, w tym ustaleniem listy i harmonogramu przesłuchań. Zostanie też ustalona liczba składów doradczych przy komisji.

Amber Gold to firma, która powstała w 2009 roku. Była dobrze rozpropagowaną marketingowo marką, która miała inwestować powierzone jej pieniądze w złoto i inne surowce szlachetne.

13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła upadłość. Jej sprawą zainteresowały się organa ścigania. Osoby odpowiedzialne za przedsięwzięcie aresztowano, a śledztwo wykazało, że Amber Gold to była typowa piramida finansowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • BrawoPIS 2016-09-06 14:02:43
    PIS musi POwoli likwidować mafię 3rp, ponieważ my głosowaliśmy na dobrą zmianę by przestępców z 3rp PO wsadzać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA