REKLAMA

Amber Gold: Zembaczyński chce notatki prokuratorów o świadkach ustalających zeznania

 • Autor: GP
 • 14 września 2016 12:44
Amber Gold: Zembaczyński chce notatki prokuratorów o świadkach ustalających zeznania Poseł Zembaczyński w Sejmie pytał o notatki prokuratorów, którzy badają jeden z wątków afery Amber Gold. (fot.:facebook.com)

• Poseł Nowoczesnej w składzie komisji Amber Gold pyta prokuratorów o notatkę, wedle której część podejrzanych w sprawie Amber Gold ustala zeznania.
• Posła Witolda Zembaczyńskiego interesuje, czy może to mieć wpływ na przyszłe przesłuchania świadków przed komisją śledczą.

Poseł Witold Zembaczyński, który z ramienia opozycyjnej Nowoczesnej zasiada w komisji śledczej ds. Amber Gold, referował swoje spostrzeżenia o pracy komisji. W środę (14 września) śledczy spotkali się na posiedzeniu formalnym, w którym przygotowywali dalsze prace. Zembaczyński zorganizował briefing w Sejmie właśnie w środę.

- Nie mogę być obojętny na bieżące wydarzenia - zaczynał poseł. - Więc planuję złożyć wniosek ws. przekazania komisji przez Prokuratora Generalnego informacji na temat notatki sporządzonej przez prokuratora, badającego sprawę karną Amber Gold. Notatka dotyczy możliwości wpływania na zeznania świadków przez istnienie forum internetowego, grupy, gdzie nieustalone osoby komunikują się. To może odbić się na jakości składanych zeznań.

Poseł podkreślał, że oczekuje od prokuratury stanowczych działań, by była skuteczna.

- Przez ten wniosek chcemy się dowiedzieć czy istnieje ryzyko wpływania na zeznania składane w przyszłości przed komisją śledczą - dzielił się obawami z dziennikarzami w Sejmie Zembaczyński.

Polityk Nowoczesnej oczekuje ujawnienia notatki i informacji o sprawie ustalania zeznań.

- Wiemy, że jeden ze świadków złożył zeznania o istnieniu grupy zamkniętej, która jest forum komunikacji podmiotów oskarżonych i badanych w procesie karnym - precyzował dalej poseł. Sprawa karna ma dotyczyć Amber Gold lub postępowania zbliżonego do badanej afery. - Istnieje podejrzenie składania z góry ustalonych zeznań. To jest niepokojące.

Komisja ds. Amber Gold, wedle słów jej przewodniczącej, wystąpiła do szeregu podmiotów państwowych o dostęp do dokumentów z postępowań związanych z Amber Gold.

- Procent niejawnych materiałów jest niewielki - dodawała Małgorzata Wasserman. - Większość akt, o które prosiliśmy jest jawna i będziemy na nich pracować. Dopiero potem będziemy wzywać świadków.

Komisja ds. Amber Gold została powołana głosami większości parlamentarnej wiosną. Jej prace ruszyły w pierwszej połowie września. Nie podano na ten moment (14 września), kiedy rozpoczną się przesłuchania świadków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA