REKLAMA

Andrzej Adamczyk: Centralny Port Lotniczy powinien być dobrze skomunikowany

  • Autor: PAP/AT
  • 15 marca 2017 10:34
Andrzej Adamczyk: Centralny Port Lotniczy powinien być dobrze skomunikowany Zdaniem ministra infrastruktury Centralny Port Lotniczy powinien powstać między Łodzią a Warszawą (fot.pixabay.com)

Centralny Port Lotniczy powinien być zlokalizowane między Łodzią a Warszawą - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. - Tego typu inwestycje to swoista sztafeta, gdyby na końcówce rządził ktoś inny, nie wyobrażam sobie, by zablokował taką inwestycję - dodał.

• Centralny Port Lotniczy powinien powstać między Łodzią a Warszawą, blisko głównych szklaków komunikacyjnych - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
• Adamczyk ocenił, że realizacja tej inwestycji potrwa około dekady.
• Dodał, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której po zmianie ekipy rządzącej, inwestycja jest blokowana.

We wtorek (14 marca) Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów podjął decyzję o przygotowaniu kierunkowej uchwały w sprawie budowy Centralnego Portu Lotniczego (CPL), w celu przedłożenia jej Radzie Ministrów.

Szef MIB był pytany w TVP1 o to, gdzie powstanie Centralny Port Lotniczy. Jego zdaniem, lotnisko powinno być zlokalizowane między Łodzią a Warszawą. "Jeżeli mówimy o dobrym dostępie do szlaków kolejowych, z ewentualną ich częściową przebudową, do autostrady A2 i autostrady A1, to geograficznie między Łodzią a Warszawą; dzisiaj tyle można powiedzieć" - odparł minister. Zaznaczył, że CPL powinien być dobrze skomunikowany z "głównymi trasami drogowymi" i być łatwo dostępny, "dzięki sprawnej komunikacji kolejowej dla wszystkich warszawiaków".

Czytaj też: Kaczyński o CPL: Polska nie powinna być prowincją

Adamczyk ocenił, że realizacja tej inwestycji potrwa około dekady. "Proces realizacji takiego dużego przedsięwzięcia (...), to proces około dziesięciu lat. My mówimy o rozpoczęciu przygotowań i realizacji, do momentu dopóty wystartuje pierwszy samolot, nie dopóty kiedy powstaną pasy startowe, dworce lotnicze, infrastruktura komunikacyjna" - mówił.

Dodał, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której po zmianie ekipy rządzącej, inwestycja jest blokowana.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Nielot 2017-03-16 09:17:40
    Ktoś chce chyba skroić gruba kasiorę bo innego sensu w budowaniu kolejnego lotniska, szczególne w szczerym polu zupełnie nie ma. Kto będzie chciał polecieć do jakichś Pierdzichowic w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Łodzią żeby się potem tarabanić 2 godziny do dowolnego z nich? Odpowiedź już dało lotnisko w w Modlinie, które jest nie tak przecież daleko od Warszawy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA