REKLAMA

Andrzej Duda: Donald Trump i USA bardzo poważnie myślą o bezpieczeństwie Polski

  • Autor: PAP/AT
  • 06 lipca 2017 11:11
Andrzej Duda: Donald Trump i USA bardzo poważnie myślą o bezpieczeństwie Polski Pan prezydent Donald Trump bardzo mocno podkreślał siłę Polaków w Stanach Zjednoczonych - powiedział Andrzej Duda (Donald Trump i Andrzej Duda, fot.twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydent Donald Trump i Stany Zjednoczone myślą bardzo poważnie o bezpieczeństwie Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

W czwartek (6 czerwca) rano prezydent Andrzej Duda spotkał się na Zamku Królewskim w Warszawie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Po rozmowie "w cztery oczy" obu prezydentów odbyły się rozmowy plenarne delegacji.

"Mogę powiedzieć, że ogromnie się cieszę po tych rozmowach, bo mam poczucie, że Stany Zjednoczone myślą bardzo poważnie i pan prezydent Donald Trump myśli bardzo poważnie o bezpieczeństwie o Polski, myśli bardzo poważnie także o Stanach Zjednoczonych właśnie jako lojalnym naszym sojuszniku" - powiedział Duda.

Czytaj też: Trump: Polska to ważny sojusznik i partner Stanów Zjednoczonych

"Pan prezydent bardzo mocno podkreślał też siłę Polaków w Stanach Zjednoczonych, naszej Polonii, z którą spotkał się jeszcze przed wyborami, i ogromnie panu prezydentowi jeszcze raz za to dziękuję, że dostrzega także wkład Amerykanów polskiego pochodzenia i Polaków w rozwój, w budowę pomyślności Stanów Zjednoczonych" - powiedział Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA