REKLAMA

Andrzej Duda i Petro Poroszenko deklarują dalszą współpracę

  • Autor: GP
  • 24 sierpnia 2016 12:43
Andrzej Duda i Petro Poroszenko deklarują dalszą współpracę Liderzy Polski i Ukrainy byli w Kijowie i rozmawiali o przyszłości regionu, zwłaszcza w kontekście pokoju. (fot.:Andrzej Hrechorowicz/KPRP/prezydent.pl)

• Andrzej Duda i Petro Poroszenko podpisali deklarację o kontynuowaniu współpracy.
• Polska delegacja, z prezydentem na czele, obchodziła w Kojowie 25 lat wolnej i niepodległej Ukrainy.

Prezydenci Polski i Ukrainy, Andrzej Duda i Petro Poroszenko, spotkali się w środę (24 sierpnia) w Kijowie. Obaj politycy przyjęli wspólną deklarację, odnoszącą się do 25-lecia relacji polsko-ukraińskich.

- My, Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy, w dniu obchodów 25. rocznicy Niepodległej Ukrainy, potwierdzamy obopólnie strategiczny charakter naszych relacji i deklarujemy, że chcemy nadal budować polsko-ukraińskie sąsiedztwo na zasadach wspólnego rozwoju cywilizacyjnego, który stanie się trwałym spoiwem naszych relacji, gwarantując obecnym i przyszłym pokoleniom Polaków i Ukraińców poczucie wzajemnego zaufania, zgody i bezpieczeństwa - czytamy w deklaracji.

Rozmowy Dudy i Poroszenki dotyczyły nie tylko historii, ale i tematów bieżących: pokoju na Ukrainie, perspektyw stabilizacji dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, stosunków polsko-ukraińskich i stosunków Ukraina - Unia Europejska.

Czytaj więcej: Poroszenko dziękuje Polsce i Polakom

Prezydenci wezmą ponadto udział w dorocznej naradzie ambasadorów Ukrainy, podczas której planowane jest wystąpienie Andrzeja Dudy.

Wcześniej wzięli udział w obchodach na kijowskim Majdanie Niepodległości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA