REKLAMA

Andrzej Duda jest zadowolony z tez wygłoszonych przez Waszczykowskiego

  • Autor: PAP/GP
  • 29 stycznia 2016 11:37
Andrzej Duda jest zadowolony z tez wygłoszonych przez Waszczykowskiego Prezydent Duda zwrócił uwagę, że minister Waszczykowski mówił o wzmocnieniu polskiej dyplomacji. (fot.twitter.com/prezydentpl)

• Prezydent Andrzej Duda ocenił w piątek (29 stycznia), że szef MSZ Witold Waszczykowski w sejmowym wystąpieniu w Sejmie wskazał najważniejsze priorytety w polskiej polityce zagranicznej.
• Prezydent podkreśla politykę aktywną prowadzoną przez rząd.

Prezydent Duda pytany przez dziennikarzy, odparł, że wystąpienie ministra Waszczykowskiego mu się podobało.

- Minister wskazał najważniejsze priorytety w polskiej polityce zagranicznej, przede wszystkim to, co dla mnie ogromne ważne, że to jest i będzie polityka aktywna, że współdziałamy w tym zakresie, że jednym z podstawowych priorytetów jest wzmocnienie bezpieczeństwa Polski przez Sojusz Północnoatlantycki i szczyt NATO w Warszawie - podkreślił.

Prezydent Duda zwrócił uwagę, że minister Waszczykowski mówił o wzmocnieniu polskiej dyplomacji, odnowieniu zlikwidowanych placówek dyplomatycznych.

- A więc, że będzie to dyplomacja ofensywna, która będzie się mocno starała o realizację interesów Polski w przestrzeni międzynarodowej, będziemy się starali jak najlepiej układać stosunki z sąsiadami, nawet te, które są trudne - oświadczył.

Przeczytaj: Rosja głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Europy.

- To, co najistotniejsze zostało podkreślone - ocenił prezydent.

Przeczytaj główne punkty przemówienia ministra Waszczykowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA